Foto – Valdis Semjonovs

Kādēļ paaugstināts ferritīns? 0

“Nodevu asins analīzi, un tur parādījās, ka man ir nedaudz palielināts ferritīna līmenis, bet samazināts leikocītu skaits. Par ko tas liecina, un vai man par to būtu jāsatraucas?
” Sarmīte Limbažu novadā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Atbild Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas (RAKUS) Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas vadītāja profesore Sandra Lejniece: “Gadījumos, kad ferritīna līmenis ir ļoti zems, tas liecina par dzelzs trūkumu organismā, taču paaugstinātam tā līmenim var būt dažādi iemesli, piemēram, infekcija. Tādēļ jāvēršas pie ģimenes ārsta, lai izvērtētu veselības stāvokli kopumā.

Leikocīti iedalās piecos asins šūnu veidos, tādēļ svarīgi zināt, vai pacientei ir samazināts tas šūnu veids, kas ir būtisks veselībai, – neitrofilie leikocīti. Turklāt arī tad, ja to līmenis ir samazināts (neitrofilija), tas bieži vien neietekmē veselību un neliecina ne par ko sliktu. Varbūt pacientei vienkārši ir nedaudz samazināts kopējais limfocītu skaits (limfopēnija). Reizēm mēdz būt arī tā, ka kopējais limfocītu skaits ir nedaudz samazināts, bet katra tā veida rādītāji ir normas robežās. Bultiņas par novirzi no normas analīžu rezultātos “ievelk” datorprogramma, kas fiksē pat vissīkākās un nenozīmīgākās izmaiņas, tādēļ asins analīžu skaidrojumu vispareizāk lūgt ģimenes ārstam, kurš atsijās būtisko no nebūtiskā.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.