Amonjaka noplūde Rīgā notikusi pazīstamā uzņēmumā 0
Amonjaka noplūde no saldēšanas iekārtas Vecmīlgrāvī, Rīgā šodien notikusi zivju pārstrādes uzņēmuma SIA “Karavela” ražošanas teritorijā, apliecināja uzņēmuma līdzīpašnieks un valdes loceklis Andris Bite.
Uzņēmuma līdzīpašnieks norādīja, ka operatīvi tika evakuēti darbinieki un izsaukti glābšanas dienesti, kas novērsa amonjaka noplūdi.
Vaicāts, vai gaidāma kāda izmeklēšana par notikušā cēloņiem, Bite atbildēja apstiprinoši, uzsverot, ka tiks veikta iekšējā izmeklēšana par notikušo un to, kā turpmāk rīkoties šādos gadījumos.
Tāpat Bite norādīja, ka šī vakara darbinieku maiņa darbu neturpinās, tomēr plānots, ka ražošana turpināsies kā ierasts.
Aģentūra LETA novēroja, ka Atlantijas ielā, kur atrodas “Karavelas” ražotne, nekas neliecina par negadījumu, arī satiksme nav ierobežota, taču no rūpnieciskās teritorijas izbrauca un devās prom četras ugunsdzēsēju un viena Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīna.
Valsts vides dienests (VVD) informē, ka teritorija, kurā notika noplūde, juridiski pieder SIA “IP Vecmīlgrāvis”. Tomēr Bite ir prokūrists arī šajā uzņēmumā, līdz ar to tas ir saistīts ar “Karavelas” ražotni. Uzņēmumam izsniegta piesārņojošas darbības atļauja zivju produkcijas ražošanai. Notikuma vietā strādā VVD inspektors.
Jau ziņots, ka plkst.17.14 VUGD saņēma izsaukumu uz Atlantijas ielu, kur ražošanas teritorijā no saldēšanas iekārtas notikusi amonjaka noplūde, aģentūru LETA informēja dienestā. Noplūde ir novērsta, tomēr papildu drošībai VUGD aicina Vecmīlgrāvja iedzīvotājus Atlantijas ielas apkaimē neturēt atvērtus logus un pēc iespējas mazāk uzturēties ārpus telpām.
LETA jau ziņoja, ka 2019.gadā “Karavela” strādāja ar 51,691 miljona eiro apgrozījumu un 5,077 miljonu eiro peļņu. “Karavela” ir reģistrēta 2001.gadā, un tas ir viens no lielākajiem zivju apstrādes uzņēmumiem Eiropā. Kompānijas pamatkapitāls ir 2,499 eiro. “Karavela” īpašnieki ir Jānis Bite (56%), Andris Bite (24%) un Jānis Endele (20%).