Nami Ņūorleānas centrālajās ielās greznoti dienvidnieciskām mežģīnēm un augiem. Foto – Ilze Kuzmina

  1

Ar ilgu tramvaju pie vāverēm

Vēl viena jauka Ņūorelānas izklaide ir doties uz pilsētas Dārzu rajonu un parku ar senlaicīgo Sentčārzla avēnijas tramvaju. Tieši šāds tramvajs esot iedvesmojis kaimiņštatā – Misisipi – dzimušo Tenesiju Viljamsu savu slaveno lugu nosaukt par “Ilgu tramvaju”. Šodien šis tramvajs ir labs palīgs pilsētas apskatē, ja negribas maksāt par gana dārgo “Hip–hop” autobusu, jo arī tramvajs brauc gar daudzām apskates vietām un greznām dienvidu stila ēkām. Turklāt aizved uz skaisto Pilsētas parku, kur lēkā daudz pelēku vāveru un paēnu sniedz milzu koki.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Pēc Ņūorleānas pavadījām iespaidiem piesātinātas, skaistas dienas Bostonā un Ņujorkā. Bostona pēc Ņūorleānas šķita ļoti eiropeiska, bet man joprojām sāp sirds, ka nebija laika aizbraukt pie vaļiem, kas plunčājas okeānā netālu no Bostonas.

Toties Ņujorka ir Ņujorka. Tā ir pilsēta, kur ik pa brīdim aizraujas elpa – Taimskvērā no ļaužu biežņas un reklāmu spozmes, uz Bruklinas tilta no fantastiskā skata uz Brīvības statuju, Īstriveras kuģiem un jahtām un, protams, Manhetenas debesskrāpjiem. Bet ir arī cita Ņujorka – ar nesteidzīgām pastaigām pa skaisto, zaļo Centrālparku, kura vienīgais trūkums ir tualešu teju nepieejamība un pārāk drosmīgās žurkas, kas gandrīz pinas pa kājām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzziņa

Apmeklējot ASV, jārēķinās ar lieliem uzturēšanās izdevumiem.

Istaba četrzvaigžņu viesnīcā Ņūorleānas centrā maksā teju 200 dolāru par nakti. Ja vēlas brokastis, jāšķiras vēl no aptuveni 20 dolāriem.

Istaba trīszvaigžņu viesnīcā Bostonā ārpus centra maksā vairāk nekā 200 dolāru par nakti, bet gultasvieta piecvietīgā istabā hostelī Ņujorkā Centrālparka tuvumā – 170 dolārus par divām naktīm.

Alus bārā – sākot no 7 dolāriem, ruma kokteilis atkarībā no bāra greznības – 6 līdz 12 dolāri. Longailendas ledus tēja Ņujorkas bārā maksā 15 dolārus.

Otrie ēdieni kafejnīcās – ap 20 dolāriem.

Iegādāties pārtiku veikalos pilsētu centros ne vienmēr būs daudz lētāk, jo arī tur cenas ir augstas. Piemēram, viens nektarīns – 2 dolāri. Turklāt centru veikalos parasti pārtikai ir ļoti maza izvēle.

Aligatoru tūre Ņūorleānā vai brauciens okeānā uz vaļu apskati – ap 50 dolāriem.

Plantāciju tūre – 90 dolāri.

Tērauda rūpniecības magnāta Henrija Kleja Frika Ņujorkas nama un iespaidīgās gleznu kolekcijas apskate – 20 dolāri, bet svētdienās no pulksten 11 līdz 13 – maksā, cik gribi.

Ņujorkas apskate no Rokfellera centra 60. – 70. stāva skatu laukuma “Top of the Rock” – 32 dolāri.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.