ĀM nav ziņu par Covid-19 krīzes dēļ Krievijā “iestrēgušiem” Latvijas valstspiederīgajiem 0
Ārlietu ministrijai (ĀM) nav ziņu, ka kāds Latvijas valstspiederīgais būtu nonācis īpaši sarežģītā situācijā Krievijas lēmuma dēļ uz laiku slēgt savas sauszemes robežas, aģentūru LETA informēja ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.
ĀM preses sekretārs pavēstīja, ka pirmdien Krievijas iestādes precizēja lēmuma detaļas, un tagad ir skaidrs, ka Latvijas valstspiederīgie, kā arī personas ar uzturēšanās atļaujām Latvijā varēs izbraukt no Krievijas pa sauszemi, lai atgrieztos Latvijā.
“Lidostas gan šim mērķim nevar izmantot. Jāņem gan vērā, ka arī pārvietošanās pa sauszemi Krievijā jau kādu laiku ir apgrūtināta,” vērsa uzmanību Beķeris.
Kā liecina ĀM interneta vietnē publicētā informācija, saskaņā ar Krievijas robežsardzes un Krievijas Ārlietu ministrijas sniegto skaidrojumu ārzemnieki, tai skaitā Latvijas valstspiederīgie, kuri īslaicīgi uzturas Krievijā, var izceļot no valsts, šķērsojot Krievijas-Latvijas robežu pa sauszemi.
No 30.marta Latvijas valstspiederīgie ar Krievijas pastāvīgo uzturēšanās atļauju joprojām var atgriezties Krievijā no trešajām valstīm, taču šobrīd no valsts izceļot nevar. Minētie ierobežojumi ir spēkā uz nenoteiktu laiku.
ĀM aicina pirms došanās ceļā sazināties ar Latvijas un Krievijas robežsardzi par aktuālajiem ierobežojumiem, lai robežas šķērsošanas brīdī nerastos šķēršļi tālākam ceļam. Latvijas robežsardzi var sazvanīt pa tālruņa numuru +371 67 075 616, bet Krievijas – 8 (495) 626 77 40.
LETA jau vēstīja, ka Krievija no pirmdienas uz laiku slēgs savas sauszemes robežas, ieskaitot robežu ar Baltkrieviju, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību, 28.martā paziņoja valdība
Kā norādīts valdības interneta vietnē publiskotajā premjerministra Mihaila Mišustina rīkojumā, uz laiku tiek ierobežota kustība caur robežkontroles punktiem pie autoceļiem, dzelzceļiem, gājēju ceļiem un upēm.
Rīkojumā gan paredzēti izņēmumi noteiktām pilsoņu kategorijām – diplomātiem, oficiālu delegāciju locekļiem, starptautisko pārvadājumu kravas automašīnu šoferiem, upju kuģu un vilcienu apkalpēm un cilvēkiem, kuriem jādodas uz citu valsti saistībā ar tuvinieka nāvi.
Izņēmumi attieksies arī uz Kaļiņingradas iedzīvotājiem, kuri ar vilcienu tranzītā šķērso Baltijas valstis, un “Krievijas pilsoņiem, kuri pastāvīgi dzīvo atsevišķu Ukrainas Doņeckas un Luhanskas apgabalu rajonu teritorijā”.