Alkohola dēļ zaudē prātu: nogalina māti un dēlu 4
Pirmdien, 23. decembrī, Rīgas rajona tiesas tiesnese Ilona Ozoliņa-Kļaviņa par divu cilvēku slepkavību piesprieda 20 gadu cietumsodu 28 gadus vecajam Andrim Jefremovam, bet 39 gadus vecajam Gvido Tīriņam – 14 gadu cietumsodu.
Tiesa šodien sākās un arī beidzās dažu stundu laikā, jo notika bez pierādījumu pārbaudes –
Briesmīgie notikumi risinājās 18. janvārī Siguldas novada Allažu pagastā. Meža zāģerim Tīriņam tajā dienās nebijis darba un viņš nolēmis aizbraukt pie sava drauga, gadījumu darbu veicēja Jefremova, dzīvoklī iedzert un atpūsties.
Savu nodomu Tīriņš arī īstenojis. Kādu laiku atpūties, Tīriņš nolēmis aiziet pie savas paziņas Ineses uz citu dzīvokli, kur arī notikusi alkohola malkošana, arī kopā ar Ineses brāli un māti un vēl citiem cilvēkiem.
Ik pa laikam Tīriņš atgriezies pie Jefremova un tad atkal pie Ineses – vienā no šādām reizēm Ineses dzīvoklī vairs nebijis, taču viņš pustumsā redzējis, ka viņas brālis ar savu māti veic dzimumaktu.
Tas Tīriņu sadusmojis un viņš uzreiz aizgājis atpakaļ pie Jefremova un to izstāstījis. Abi nolēmuši Ineses brāli pārmācīt.
Šīs eksekūcijas laikā nelaimīgā kārtā pamodusies māte. Jefremovs nolēmis tikt vaļā no liecinieka un viņai no muguras pārgriezis rīkli. Pēc tam Jefremovs un Tīriņš pabeiguši nogalināt Ineses brāli.
Notikušajā slepkavībā bija vairāki aizdomās turamie, arī Inese. Tomēr izmeklēšana un ekspertīzes norādīja uz Jefremovu un Tīriņu, bet Inesi atzina par cietušo. Pēc tiesas sēdes Inese man sacīja, ka nedomājot, ka viņas brālis ar māti būtu veikuši seksuālas darbības.
Bērnunama bērns
Tā kā tiesa notika bez pierādījumu pārbaudes, tad par tiem nerunāja un liecinieki netika uzklausīti. Apsūdzētie varēja izteikties un atbildēt uz jautājumiem par sevi.
Ļoti zīmīgs ir Jefremova dzīves gājums. Viņš atklāja, ka dzimis astoņu bērnu ģimenē Ķeipenē un divu gadu vecumā ievietos Lauberes bērnu namā.
Jefremova vecākiem visi bērni atņemti.
tāpēc izaudzis ar lielu naidu, īpaši pret sievietēm. Nebijis mīlestības un pastāvīgi bijis depresijā.
Kad kļuvis pieaudzis, pašvaldība viņam piešķīrusi dzīvokli, bet nespējis par to samaksāt. Uz kādu laiku pārcēlies pie kādas bērnu nama darbinieces, tad dzīvojis pie paziņām, bijusi draudzene.
Sācis dzert jau sen, jo tā bijis vieglāk tikt galā ar naidu pret pasauli, palicis vieglāk, bet vienlaikus, kā pats tiesa atzina, grimis arvien dziļāk purvā.
Kad nedzēris, strādājis gadījuma darbus celtniecībā un autoservisā.
Līdz slepkavībām nebijis krimināli sodīts, tikai divas reizes administratīvi par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā.
“Tagad, esot vienpadsmit mēnešus cietumā un nedzerot, esmu sapratis, ko esmu izdarījis – tas nav vārdos aprakstāmi. Man ir jāatbild par izdarīto un alkohola lietošana nav attaisnojums. Esmu vienmēr labi izturējies pret cilvēkiem, bet alkohols mani nogremdēja, ” tiesa teica Jefremovs.
“Mana klienta slimā galva, kas vēl pielieta ar alkoholu, noticēja Tīriņa informācijai – no tā viss sākās. Viņš jau piedzimstot bija nolemts ciešanu pilnai dzīvei. Auga bez mīlestības.
Un alkohols puisi notrulināja. Viņš nodzēra savu neizdevušos dzīvi, un viņam nebija neviena, kurā ieklausīties. Gan jau saprata, ka nav labi tā dzīvot, bet tam netika pāri.
Lūdzu tiesu ņemt vērā, ka Jefremovs sadarbojās ar izmeklēšanu un tiesu. Prokurora prasītais sods – 20 gadi cietumā – ir adekvāts, bet lūdzu to mīkstināt,” teica advokāte Laima Bormane.
Cietums ir elle!
Tīriņa dzīves gājums ir citādāks. Audzis normālā ģimenē Limbažu pusē, bijis strādnieks mežniecība, taču dzeršanas dēļ šo darbu pazaudējis. Pēc tam strādājis par zāģeri un pelnījis līdz pat 2500 eiro mēnesī.
“Tieši tad man nebija darba, bet bija nauda, un nolēmu aizbraukt uz Allažiem – to bedri! Esmu savu dzīvi pazaudējis.
jo esmu pieradis kustēties un strādāt,” tiesā nožēlu pauda Tīriņš.
Arī Tīriņa advokāte Andra Ločmele lūdza mīkstināt prokurora prasīto 14 gadu cietumsodu.
Bet, kā redzams, tiesnese piesprieda tieši tik gadus, cik prasīja prokurors Vadims Iļasovs. No viņa debašu runas varēja saprast, ka tādā gadījumā,
“Alkohola dēļ abi zaudēja prātu! Ceru, ka abiem dzīve nav pabeigta, viņi pārdomās izdarīto un pēc cietuma atlikušo dzīvi nodzīvos kā normāli sabiedrības locekļi,” tiesā sacīja prokurors.
Bez cietumsoda tiesa piesprieda abiem solidāri samaksāt valstij 4 300 eiro, kas izmaksāti cietušajai Inesei. Tāpat viņiem jāsamaksā arī pašas Inese pieprasītā morālā kompensācija: no Jefremova viņa grib 7 500 eiro, no Tīriņa – 2 500 eiro.