“Algu grib, naudu vajag, bet potēties ne!” Kāpēc skolotāji atsakās vakcinēties? 369
“Kāpēc skolotāji un bērnudārzu audzinātāji nevēlas vakcinēties pret Covid-19? Algu grib, naudu vajag, bet potēties negrib!” RīgaTV 24 raidījumā “Uz līnijas” jautā kāda skatītāja.
“Man ir tieši tāds pats jautājums gan pedagogiem, gan ģimenes ārstiem. Man nav atbildes, es esmu nepatīkami pārsteigts, ka cilvēki, kuri strādā izglītībā un medicīnā, noliedz zinātni. Man pašam tas ir neatbildēts jautājums,” skaidro Sandis Riekstiņš, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs (JKP).
Jau ziņots, ka līdz šim pret Covid-19 ir vakcinēti 52% izglītības iestāžu darbinieku, liecina izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (JKP) publiskotā informācija mikroblogošanas vietnē “Twitter”.
Saskaņā ar ministres pausto, Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka starp dažādām izglītības iestāžu grupām līdz 27.jūnijam visaktīvāk vakcinējušies augstskolās strādājošie – tajās poti pret Covid-19 saņēmuši 73% darbinieku, savukārt vispārizglītojošajās skolās vakcinēti 55% darbinieku.
Tikmēr pirmsskolas izglītības iestādēs vakcinējušies vien 40% darbinieku.Vaicāta par to, kādēļ izglītības iestādēs vakcinācijas process nenorit ātrāk, Muižniece komentēja, ka aprīļa vidū, kad tika atvērta pedagogu prioritārā grupa, sabiedrībā valdīja “AstraZeneca” vakcīnas skepticisma vilnis, līdztekus izglītības iestāžu darbinieki, baidoties no blaknēm, atlikuši poti uz laika posmu “pēc Jāņiem”, kad beidzas izlaidumi un eksāmeni.
“Šobrīd cerīgi raugos uz lielāku pieaugumu drīzumā, jo arī vakcinēšanās iespējas kļūst arvien plašākas,” atzīmēja ministre.