Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Shutterstock

Algotajiem darbiniekiem NVO nodokļi būs lielāki nekā alga “uz rokas” 3

Nevalstiskajām organizācijām (NVO) nākamgad darbaspēka nodokļos būs jāsamaksā vairāk nekā darbinieki saņems ” uz rokas”, vēsta LTV raidījums “de facto”.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Izmaiņas sociālā nodokļa maksāšanas nosacījumos liks virknei NVO savu darbību pārtraukt vai arī atlaist uz nepilnu laiku strādājošos, raidījumam apstiprināja Latvijas Pilsoniskās alianses direktora pienākumu izpildītāja Kristīne Zonberga.

Cilvēkiem, kuri strādā nepilnu laiku, nākamgad valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) jeb sociālais nodoklis būs jāmaksā vismaz 75% apmērā no minimālās algas, bet 2018. gadā – no pilnas minimālās algas. Jaunās prasības par minimālo VSAOI tika pieņemtas pirms gada ar attiecīgiem grozījumiem likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” un stāsies spēkā no nākamā gada 1.janvāra.

CITI ŠOBRĪD LASA

Biedrības “Ūdenszīmes” vadītāja aprēķinājusi, ka mēnesī no pārdotajiem suvenīriem varētu izdoties iekasēt 250 eiro, ko varētu novirzīt vienas darbinieces algai. Pēc nodokļu nomaksas patlaban darbiniece saņemtu apmēram 150 eiro, bet pēc jaunajiem nosacījumiem sociālajā nodoklī būtu jāsamaksā 123 eiro, plus iedzīvotāju ieņēmumu nodoklis, kas nozīmētu, ka no 250 eiro nodokļos būtu jāsamaksā 150 eiro, bet darbiniece “uz rokas” saņemtu 100 eiro.

“Tā taču nav normāla proporcija!” norādījusi biedrības “Ūdenszīmes” valdes priekšsēdētāja Ieva Jātniece.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) norādīja, ka lēmums netiks mainīts. “Ne vienmēr ir vajadzīgs darba līgums, var, piemēram, slēgt uzņēmuma līgumus un, es domāju, ka ir jākonsultējas ar VID par katru individuālo gadījumu, ja pašiem nav skaidrs risinājums,” raidījumam norādīja ministre.

LETA jau ziņoja, ka, gatavojoties valsts budžeta otrajam lasījumam Saeimā, deputāti rosina izmaiņas likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, tomēr nosakot gadījumus, kad nepilna darba laika strādāšana ir objektīvi pamatota.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.