Foto – Shutterstock

Alerģija… pret sauli! 0

“Agrāk, uzturoties saulē, nātrene uz ādas radās dienvidu zemēs, bet šogad ir tepat Latvijā. Izmantoju aizsargkrēmu ar SPF 30, taču tas nepalīdz. Izsitumi saglabājas aptuveni trīs dienas. Vai saules alerģiju iespējams novērst?”  IEVA RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Saules nātrene ir alerģiska ādas reakcija bez citām organisma izpausmēm. Lielāks risks iedzīvoties šajā problēmā pastāv tiem, kuriem ir nosliece uz alerģiju.

Saules alerģija ietver plašu reakciju spektru: apdegumus, iedzimtas slimības, piemēram, porfīriju, dažādus gaismas provocētus izsitumus, medikamentu izraisītu jutību pret sauli, nātreni un vēl citas izpausmes.

Vai visu mūžu?

CITI ŠOBRĪD LASA

Saules nātrene sastopama samērā reti – aptuveni 5% cilvēku pasaulē. Tā var attīstīties jebkurā dzīves periodā un, visticamāk, izpaudīsies, arī apmeklējot solāriju, kaut gan tajā ir atšķirīgs ultravioletais starojums.

Kā stāsta “Derma Clinic Riga” rezidente dermatoveneroloģijā Zane Stāmere, imūnsistēmas reakciju uz ultravioleto starojumu visbiežāk novēro vasaras sākumā. Saules nātrene parasti ir hroniska, taču nevajadzētu domāt, ka turpmāk vairs nekad nevarēs uzturēties saulē, – reizēm tā pati pēkšņi atkāpjas.

Nereti alerģiska reakcija rodas dienvidu zemēs, kur saules intensitāte ir daudz spēcīgāka un ultravioletā starojuma indekss augstāks nekā Latvijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.