Publicitātes foto

Aleksandra Čaka četras mīlestības 1

Sestdien, 8. martā plkst. 12.00 visi interesenti tiek aicināti akcijas “Katram sava Rīga” ceļojumā “Liktenīgās satikšanās”, kas būs veltīts stāstiem par mīlestību un draudzību, par romantiku un nejaušībām, kas pārvērtušies par Notikumiem.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Ceļojuma sākums Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī – muzejā ar stāstu “Aleksandrs Čaks un viņa četras mīlestības”. Pirmais nopietnais mīlestības iedvesmas avots ar konkrētu vārdu topošā dzejnieka biogrāfijā bijusi Leontīne Amālija Rundele, skolas laiku draudzībai vēlāk pāraugot skaistā mīlestībā un iedvesmojot dzejnieku rakstīt un izdot pirmos dzejas krājumus.

1925.gada rudenī, kad Čaks sāka strādāt Drabešu bērnu internātskolā kā skolotājs, viņa dzīvē parādījās skaista meitene no Cēsīm – Angelika Blaua, kuras enerģija un dinamisms spārnoja Aleksandru Čaku jaunām virsotnēm poēzijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Anitas Bērziņas un Aleksandra Čaka mīlestības sākums 1933. gada rudenī bijā kā nebeidzami svētki. Čaks bija pieradis sevi perfekti parādīt sabiedrībā, un viņš vēlējies tikpat perfektu līdzgājēju gan mājās, gan ārpus tām. 1941. gadā Anita kļuva par pirmo un vienīgo Aleksandra Čaka sievu.

Milda Grīnfelde bija pēdējā no Aleksandra Čaka sievietēm, ar kuru kopā dzejnieks pavadīja beidzamos septiņus savas dzīves gadus. Mīlestības kvēlē un sajūsmā tapa dzejoļi, kuri 1980. gadā tika izdoti dzejas krājumā “Debesu dāvana”.

Šī ceļojuma laikā ikvienam interesentam būs iespēja arī uzzināt, kur atradās “Dienas Lapas” redakcija, kurā bāls, pašaustās drēbēs un mazliet nervozējot pirmoreiz Rainis ieraudzīja kā vētru redakcijā ieskrienam Aspaziju, kā arī to, kur Janis Rozentāls satika Elliju Forseli, un kur Ojārs Vācietis iepazinās ar Ludmilu Azarovu. Savukārt par Rūdolfa Blaumaņa dzīvē nozīmīgiem cilvēkiem stāsti būs ceļojuma ietvaros, apstājoties pie Viktora fon Andrejanova, Mades Sviles Peņģerotas un Annas Brigaderes bijušajām dzīvesvietām. Ceļojuma laikā būs iespēja arī satikt Aspaziju aktrises Zanes Jančevskas atveidojumā, kā arī viesoties Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Krišjāņa Barona muzejā un Rūdolfa Blaumaņa un Jaņa Rozentāla muzejā, kur ceļojums noslēgsies.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.