Foto: Shutterstock

Akvakultūras uzņēmumiem būs iespēja īstenot lielākus investīciju projektus 0

Akvakultūras uzņēmumiem, kuri pretendē uz atbalstu Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda pasākumā “Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā”, līdz esošā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas perioda beigām būs iespēja īstenot finansiāli apjomīgākus projektus.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Otrdien valdība nolēma atcelt vienam attiecīgā atbalsta pretendentam noteiktās kopējo attiecināmo izmaksu summas griestus.

Zemkopības ministrijā atgādināja, ka, izstrādājot Ministru kabineta noteikumus par valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtību pasākumam “Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā”, tika noteikti kopējo attiecināmo izmaksu summas griesti piecu miljoni eiro apmērā. Lai nodrošinātu atbalsta pretendentiem iespēju realizēt finansiāli apjomīgākus projektus, nolemts atcelt vienam atbalsta pretendentam 2014.-2020.gada plānošanas periodā noteiktās kopējo attiecināmo izmaksu summas griestus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zemkopības ministrijā norādīja, ka šādas izmaiņas tiks veiktas, ņemot vērā, ka lielākā daļa 2014.-2020.gada plānošanas perioda ir aizvadīta, kā arī publiskā finansējuma atlikumu pasākumā 68% apmērā no pieejamā finansējuma un akvakultūras nozares pārstāvju izteikto vēlmi īstenot finansiāli apjomīgākus projektus. Akvakultūras nozares pārstāvjiem nepieciešams nodrošināt zemāku izaudzētās produkcijas pašizmaksu, lai sekmīgi konkurētu ar citu valstu produkciju.

Lai mazinātu riskus akvakultūras projektu īstenošanā, noteikumi saglabās nosacījumu, ka 2014.-2020.gada plānošanas periodā vienam pretendentam attiecināmo izmaksu summa pasākumā nepārsniedz summu, ko aprēķina, pie 250 000 eiro pieskaitot piecreiz lielāku pretendenta neto apgrozījumu vai apmaksāto pamatkapitālu, kā arī, pieskaitot pretendenta saistīto uzņēmumu neto apgrozījumu iepriekšējā pārskata gadā pirms projekta iesnieguma iesniegšanas. Saglabāts arī nosacījums par publiskā atbalsta intensitāti 50% apmērā.

Tāpat joprojām būs spēkā nosacījums, ka atbalsta pretendentam projektā jānorāda plānotie sasniedzamie rādītāji un plānoto rezultātu nesasniegšanas gadījumā iestājas sankcijas. Jauna akvakultūras uzņēmuma izveides gadījumā projekta uzraudzības periods būs septiņi gadi.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumam “Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā””” stāsies spēkā pēc to publiskošanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.