Foto-Shutterstock

Kam pienākas, lems konsilijs 0

Dr. med. Ieva Tolmane, Latvijas Infektologu, hepatologu un HIV/AIDS speciālistu asociācijas prezidente: „To, kāda veida ārstēšanās katram pacientam pienākas, rūpīgi izvērtē ārstu konsilijs, protams, izvēloties visatbilstošāko terapiju.” Jau šobrīd jauno terapiju bez interferona sākuši saņemt vairāki C hepatīta pacienti ar fibrozes stadiju F3, kuriem ārstēšanās ar interferona terapiju nav devusi gaidīto rezultātu, kā arī vairāki pacienti ar fibrozes stadiju F4. Dr. med. Ieva Tolmane: „Ceram, ka gandrīz visi pacienti, kas uzsāks ārstēšanos, jau pēc 3 mēnešiem saņems rezultātus, kas apliecinās, ka C hepatīta vīruss vairs organismā nav atrodams.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Jaunā terapija bez interferona jau paguvusi attaisnot ārstu un Veselības ministrijas uz sevi liktās cerības – analīzes apliecina, ka no C vīrushepatīta Latvijā izārstējušies 17 cilvēki, kuri jauno medikamentu saņēma jau pērnajā gadā t.s. Abbvie līdzjūtības programmas ietvaros. Gandrīz visiem šiem pacientiem iepriekš bija veikta ārstēšana ar interferonu, bet diemžēl neveiksmīgi. Priecīgā ziņa vieš cerību, ka turpmākajos gados Veselības ministrija varētu rast papildu līdzekļus, lai jauna terapija bez interferona būtu pieejama arī tai pacientu
grupai, kas šobrīd paliek ārpus noteikto kritēriju robežām. Turklāt – jo vairāk izārstētu pacientu, jo mazāks risks inficēties pārējai sabiedrības daļai. Tas savukārt nozīmē to, ka, sarūkot no jauna inficēto pacientu skaitam un palielinoties izārstēto cilvēku īpatsvaram, arī C hepatīta pacientu ārstēšanai atvēlēto līdzekļu budžetā būs vairāk.

Iespējams, tas ļaus pielietot jauno, efektīvo terapiju arī to C hepatīta pacientu ārstēšanai, kuriem šobrīd iet secen jaunais medikaments.

CITI ŠOBRĪD LASA

1 – European Association for Study of Liver. EASL Recommendations on Treatment
of Hepatitis C 2015. J Hepatol. 2015 Jul;63(1):199-236. doi:
10.1016/j.jhep.2015.03.025.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25911336
2 – http://www.vmnvd.gov.lv/lv/kompensejamie-medikamenti/kompensejamo-zalusaraksts

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.