Kas visvairāk uzlabo smadzeņu darbību? 11
Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”
Kvalitatīvs miegs. Miega laikā informācija sakārtojas, atjaunojas procesi. Pat svarīgāks par gulēšanas ilgumu ir dziļais jeb kvalitatīvais miegs.
Fiziskās aktivitātes. Pētījumi liecina – darbinot muskuļus, palīdzi labāk strādā nervu šūnām.
Uzturs. Lieto olbaltumvielām bagātus produktus: pienu, biezpienu, sieru, olas, zivis, rīsus, garneles, jogurtu, liesu gaļu. Dzer pietiekami daudz ūdens.
Izzināšana. Interesējies par vēsturi, automašīnām, dārzkopību, pavārmākslu vai dabas parādībām… Tas var būt kā vaļasprieks vai mācības, semināri, kursi. Galvenais – šai nodarbei nodoties pilnībā, izjust gandarījumu.
Ēst kopā ar sev tīkamiem cilvēkiem. Izrādās, patīkamā kopābūšanā klātesošo smadzenes komunicē savā starpā, kalibrējas cita no citas. Tas ļauj prātam atbrīvoties, sakārtoties. Šis princips gan nedarbojas, ja komunicē virtuāli.
Izbaudi šeit un tagad. Ik pa laikam pajautā sev – kas ar mani šobrīd notiek? Pievērs uzmanību ķermenim, izjūti gaitu – kā kurpes pieskaras zemei, zālei, oļiem. Kā vējš pūš sejā, cik vēss vai silts ir gaiss. Kādas smaržas sajūti, kādas skaņas dzirdi. Apzinies, kas notiek, izbaudi to. Tas palīdz domu aparātam precīzāk darboties.
(No tematiskā žurnāla Stiprs + Vesels #padomsrokā)