Aktīvā sēdēšana sniedz daudz labumu veselībai: 0
● tiek darbināti muguras un vēderpreses muskuļi, arī dziļā muguras muskulatūra;
● nostiprinās muguras krūšu un kakla daļas muskuļi, līdz ar to veicot ieguldījumu muguras sāpju profilaksē;
● bieži mazinās jau esošas sāpes;
● atslābinās ķermeņa augšdaļa, pleci atrodas pareizākā pozīcijā, mugura – atbilstošāk tās anatomiskajam stāvoklim;
● uzlabojas venozā attece kājās, asinsrite kopumā.
Kā pareizi sēdēt
* Monitoram jābūt tieši pretī – augšējai teksta rindai jāatrodas zem acu līmeņa, lai rakstot galva tiktu turēta taisni, nebūtu saspringuma.
* Muguras jostas daļai jābūt stabili atbalstītai krēsla atzveltnē.
* Ilgstošai sēdēšanai labāks ir krēsls ar augstu atzveltni, lai ik pa brīdim varam ērti atlaisties atpakaļ, kaklu balstot pret atzveltni. Ir pierādīts, ka šādi ir vismazākais spiediens uz mugurkaula jostas daļu. Ja sarullētu dvieli novietojam starp muguras jostas daļu un atzveltni – tā atpūtinām muskulatūru un mazinām statisko spiedienu šajā zonā.
* Krēsla sēdes daļa nedrīkst būt ļoti dziļa, citādi tiek traucēta venozā attece. Tātad apmēram ceturtdaļai augšstilba (ceļa virzienā) jābūt bez atbalsta.
* Pēdas stabili jābalsta uz grīdas vai speciāla kāju paliktņa, ceļu locītavām jābūt 90 grādu leņķī.
* Ja klaviatūra atrodas uz galda, ar krēslu jāiebrauc dziļāk, lai divas trešdaļas apakšdelma balstītos uz galda. Plecu un kakla daļas muskulatūrai jābūt atbrīvotai.
* Ja klaviatūra novietota uz speciāla izbīdāma paliktņa, rokas noteikti jābalsta uz krēsla roku balstiem. Turklāt tā, lai plecu daļas muskulatūra būtu brīva, bet elkoņiem, plaukstām un pirkstiem būtu ērti.