Saudzēt sevi 0
“Pusaudzēm, kurām tikko sākušās mēnešreizes, fiziska slodze īpašajās dienās nav vēlama, jo organismā notiek izteiktas hormonālas pārmaiņas. Sportojot paātrinās pulss, var paaugstināties asinsspiediens un pastiprināties asiņošana,” stāsta Sandra Rozenštoka.
Lai gan sāpīgu menstruāciju gadījumā nevajadzētu sportot, ārste savā praksē pārliecinājusies, ka daudzas jaunās sportistes ir ļoti motivētas un šajā laikā nevēlas atteikties no ierastā ritma. Tomēr sāpes var palielināt traumu risku, jo mazina uzmanību.
Lai izvērtētu, kāda slodze pieļaujama mēnešreižu laikā, jāņem vērā to ilgums, cikla regularitāte un asiņošanas intensitāte. Ja sieviete menstruāciju laikā jūtas labi, var droši sportot, taču ieteicams izvēlēties vieglāku slodzi, piemēram, svaru cilāšanas vietā doties pastaigā, nūjot vai vieglā skrējienā.
Karstā laikā vēlams sportot vēdinātās telpās vai ūdenī, turklāt agri no rīta vai vēlu vakarā. Ja īpašajās dienās jūtams diskomforts, tas nav piemērotākais laiks, lai sāktu jaunas fiziskās aktivitātes.
Svarīgi dzert daudz ūdens, jo organisms pastiprināti zaudē šķidrumu gan ar asinīm, gan svīstot. Pēc treniņa svars nedrīkst samazināties vairāk par puskilogramu.