Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Asiņošanu veicina karstums 0

“Ir normāli, ja sieviete menstruāciju laikā zaudē līdz 80 mililitriem asiņu. Viņa pati šo daudzumu nevar izmērīt, taču par asiņošanas apjomu liecina hemoglobīna līmenis asinīs. Hemoglobīns apgādā organismu ar skābekli, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai tā netrūktu,” uzsver daktere Ineta Vasaraudze. Pastāvot hemoglobīna deficītam, apjomīgu mēnešreižu laikā skābekļa trūkums var kļūt kritisks, un tas jāņem vērā, nodarbojoties ar sportu. Fiziska slodze mēdz pastiprināt asiņošanu ginekoloģisku slimību, piemēram, miomas vai endometriozes, gadījumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
RAKSTA REDAKTORS
4 biežākās kļūdas, kāpēc topošie šoferi “izkrīt” CSDD braukšanas eksāmenā. Tās der atcerēties arī pieredzējušiem šoferiem
Lasīt citas ziņas

Sandra Rozenštoka atklāj, ka vairāk nekā puse pusaudžu, ar kurām viņa strādājusi, sirgst ar mazasinību. Šajā gadījumā, ja vien iespējams, nevajadzētu plānot lielu fizisku aktivitāti pirmo trīs līdz sešu mēnešreižu laikā.

Lai neveicinātu asiņošanu, nav ieteicams iet karstā dušā, vannā, pirtī un stundām ilgi zvilnēt saulē, jo karstums veicina estrogēnu izdalīšanos un lielāku asiņošanu. Līdzīgi var ietekmēt arī smaga fiziska slodze, jo paātrinās vielmaiņa un asinsrite, paaugstinās muskuļu tonuss.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.