Foto – Shutterstock

Līdzīgas, bet citādas 0

Medicīnas sabiedrības “ARS” gastroenterologs Sabri Abdelmasī uzsver, ka žultsvadu nosprostošanās izraisa pēkšņus simptomus, ko var viegli sajaukt ar gremošanas un zarnu darbības traucējumiem, atviļņa slimību un citām iekšķīgām kaitēm.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Žultsakmeņu aktivitāte vispirms izraisa spiedošu sajūtu pakrūtē, reizēm – vēdera uzpūšanos, sliktu dūšu, vemšanu, lēkmjveida sāpes labajā paribē, neizdodas atrast ērtu pozu, lai tās remdētu. Vēlāk sākas ādas specifiskā dzelte. Žultsakmeņu slimības laikā ir gaišas krāsas izkārnījumi un tumšs urīns.

Pašsajūta nepasliktinās ēšanas laikā, bet kādu laiku pēc maltītes, kad barība ir sagremota kuņģī, nonākusi zarnās un sācis darboties žultspūslis. Lēkmes var atkārtoties katru dienu, reizi nedēļā, mēnesī vai retāk. Arī sāpju ilgums mēdz būt no 15–30 minūtēm līdz vairākām stundām. Lēkmes visbiežāk sākas, kad sīki žultsakmeņi no žultspūšļa pārvietojas uz kopējo žultsvadu.

CITI ŠOBRĪD LASA

! Ja lēkme ir spēcīga, jāizsauc ātrā palīdzība. Ja tā pārdzīvota ar līdzekļiem, kas spazmas samazina, tik un tā jāapmeklē ārsts, jo akmeņi, kas nosprosto žultsvadus, spiediena dēļ rada iekaisumu, retāk – žultspūslis pārplīst.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.