Akcentējot teātra kritikas nepieciešamību, “Kroders.lv” sāk autoru ziedošanas akciju 0
Valsts kultūrkapitāla fonda 2019. gada 3. kultūras projektu konkursā netika saņemts finansiālais atbalsts vietnes KrodersLV darbībai 2020. gadā, tādējādi atstājot bez līdzekļiem vienīgo teātra aktuālajiem procesiem veltīto elektronisko mediju Latvijā.
Gaidot 2020. gada 1. projektu konkursa rezultātus, KrodersLV redakcija vēlas akcentēt teātra nozares medija nepieciešamību Latvijas teātra kopainā, tādēļ februārī tiek īstenota īpaša ziedošanas akcija “Ziedots kroderam”, portālu LA.lv informēja Ilze Folkmane, KrodersLV sadarbības projektu vadītāja.
Akcijā vietnes autori – teātra teorētiķi un praktiķi – ziedo rakstus, apliecinot savu atbalstu vietnes nākotnei.
“Ziedošanas akcija lielā mērā radās no pašu autoru iniciatīvas, vēloties paust atbalstu elektroniska teātra medija nākotnei,” akcijas ieceri komentē KrodersLV galvenā redaktore Ieva Rodiņa.
“Teātris gan radošā procesa, gan VKKF saņemto projektu skaita ziņā ir viena no bagātākajām Latvijas kultūras nozarēm. Ir skaidrs, ka
kur rakstu apjomu ietekmē stingri noteikts zīmju skaits, un drukāto teātra žurnālu “Teātra Vēstnesis”, kas iznāk reizi ceturksnī. To, ka teātra kritika ir dzīva un tai nepieciešams valsts atbalsts, apliecināja arī nesenā “NN nakts”, kurā par laureāti tika atzīta tieši KrodersLV autore Silvija Radzobe.”
Jau akcijas pirmajā dienā – 1. februārī – vietnē lasāmi divi akcijas raksti: Gunas Zeltiņas recenzija par JRT izrādi “Zalkša līgava” un Vēsmas Lēvaldes pētījums par teātra un kino zinātnieces Valentīnas Freimanes darbību Liepājā 20. gadsimta 50.-60. gados.
Akcijā publicētie raksti portālā atzīmēti ar baltu lenti, kuru rotā KrodersLV simbolika – zelta kronīši.
“Cerībā, ka VKKF 2020. gada 1. konkursa rezultāti dos iespēju vietnei turpināt darbību un kalpos kā atspēriena punkts tālākai attīstībai, KrodersLV redakcija arī šobrīd aktīvi strādā,” pauda Folkmane.
Viņa pastāstīja, ka šobrīd ne tikai tiek nodrošināta vietnes darbība beznaudas apstākļos, bet arī veidota attīstības stratēģija nākotnei – portālā plānots ieviest viedokļu sadaļu, lai rosinātu diskusijas par teātra procesiem, kā arī sadarboties ar institūcijām un sponsoriem, kuriem būtiska teātra kritikas un zinātnes nākotne.