Ājurvēda palīdz mazināt sāpes, liekot lietā kurkumu un citus augus 0
Vai sāpju mazināšanā var līdzēt arī ājurvēda, sena medicīnas sistēma, kas māca, kā harmoniski uzturēt veselu ķermeni un garu. To vaicājām sertificētai ājurvēdas medicīnas ārstei un ājurvēdas uztura speciālistei GUNAI VILKAI.
Ājurvēda izmanto vairākus augus, kas palīdz mazināt sāpes un uzlabot vispārējo pašsajūtu. Pirms lieto kādu no augiem, vēlams sazināties ar speciālistu, lai nodrošinātu efektīvāku terapiju.
Kurkuma (Curcuma longa)
Spilgti dzelteno pulveri ārīgi izmanto sāpju mazināšanai iekaisumu, savilkumu un citos gadījumos. Iekšķīgi lietojot, tas darbojas kā antibiotiķis – dabiskā veidā palielinot ķermeņa aizsargspējas. Lieliski noder, ja sāpes ir mandelēs – tonsilīta gadījumā, to dzer gan iekšķīgi, gan lieto lokāli. Klīniski pierādīta efektivitāte, lietojot to regulāri.
Ārstniecības tauksakne (Symphytum officinale)
Tauksakes gļotainā daba ir pretēja sāpju aukstajai un raupjajai dabai, tādējādi tā efektīvi ārstē savilkumus, sastiepumus un pārslogotas locītavas.
Saknes pulveri sajauc ar aukstu ūdeni, līdz izveidojas gļotaina, pusšķidra masa. To lēnām uzsilda, bet nevāra, lai neaizietu bojā vērtīgās sastāvdaļas. Kad masa kļūst viendabīga, to uzklāj sāpīgajai locītavai, pārklāj marli, nosaitē un vidēji 2–3 stundas tur siltumā (vislabāk izmantot termoforu).
Īstais nagliņkoks (krustnagliņa; Syzygium aromaticum)
Šā auga ēteriskā eļļa ārīgi palīdz pret zobu, galvas un locītavu sāpēm. Košļājot krustnagliņas, mazinās dedzinošās sāpju sajūtas kuņģī.
Ikdienā košļājamās gumijas vietā ieteicams izmantot krustnagliņas, jo tās dziedina mutes gļotādu, palīdz kariesa gadījumā un uzlabo gremošanu.
Sieramoliņa sēklas (Trigonella foenum)
Efektīvi palīdz mazināt sāpes muguras lejasdaļā, išiasa tipa un locītavu sāpes – lietojot gan ārīgi kā aplikāciju, gan iekšķīgi kā uzlējumu. Uz glāzi ūdens ņem tējkaroti sēklu un vāra 10 minūtes, novārījumu dzer trīs reizes dienā.
Mirre (Commiphora myrrha)
Dziedē neiroloģiskas sāpes visā ķermenī, to skaitā arī locītavu artrītiskas sāpes. Mirre ir atzīta kā efektīvs antibiotisks līdzeklis, palīdz uzlabot imunitāti. Var lietot gan iekšķīgi (īslaicīgi), gan ārīgi kā ēterisko eļļu.
Ašvaganda (Withania somnifera)
Pazīstamākais pretsāpju un pretiekaisuma līdzeklis, tā darbība ir klīniski pierādīta vairākos pētījumos. Īpaši noderīgs hronisku sāpju un artrīta gadījumā. Augs nomierina, bet tajā pašā laikā atjauno spēkus.
Ardžuna (Terminalia arjuna)
Palīdz mazināt sāpes sirds rajonā, uzlabo tās spēku un ritmu. Īpaši noderīgs salauztas sirds gadījumā, kas dažkārt ir pat lielāka sāpe nekā fiziskas ciešanas.
Shallaki (Boswellia serrata – Resin)
Pirmais preparāts sāpju gadījumā. Šā auga aktīvās sastāvdaļas atbrīvo audus no toksīniem un efektīvi attīra blokādes ķermeņa kanālos. Klīniski pierādīta efektivitāte – tā līdzīga kā nesteroīdam pretiekaisuma līdzeklim. Ļoti labi mazina locītavu sāpes, arī sāpes pēc traumām, ja tās kombinējas ar iekaisumu un tūsku.
Jatamamsi (Nardostachys jatamansi)
Lietojams gan kā ēteriskā eļļa, gan kā tēja, lai mazinātu galvassāpes, sirds sāpes, spazmatiskas sāpes gremošanā, velkošās sāpes pirms mēnešreizēm un to laikā. Šā auga sakne atvēsina pārkarsušu nervu sistēmu, lieliski palīdz bezmiega gadījumā.
Shankapushpi (Evolvulus alsinoides)
Specifisks augs, kas iedarbojas tieši uz nervu audiem un reģenerē tos, tāpēc palīdz pret sāpēm, trauksmi, bezmiegu un konvulsijām. Palīdz arī tad, ja ir emocionāla nestabilitāte.
Tulsi (Ocimum sanctum)
Izmanto kā gardu tēju, palīdz pie saspringuma un arī trulām galvassāpēm, kas neļauj domāt skaidri. Labākais līdzeklis pret stresu, attīra arī plaušas un gremošanas sistēmu.
Visu rakstu par ājurvēdas skatījumu uz sāpju novēršanas paņēmieniem lasiet žurnāla “36,6°C” tematiskajā pielikumā “Pretsāpju Ceļvedis”!