Aizvien vairāk NATO valstu atceļ aizliegumus izmantot savus ieročus uzbrukumiem Krievijas teritorijā 110
Arvien vairāk NATO valstu atceļ aizliegumus izmantot savus ieročus uzbrukumiem Krievijas teritorijai.
Arī Vācija ir devusi Ukrainai atļauju apšaudīt ar Vācijas piegādātajiem ieročiem mērķus Krievijā, piektdien paziņoja kanclera Olafa Šolca preses pārstāvis.
Saskaņā ar starptautiskajām tiesībām Kijivai ir tiesības aizstāvēties pret uzbrukumiem, kas veikti no Krievijas iekšienes, netālu no robežas ar Ukrainu, norādīja Šolca pārstāvis. “Šim nolūkam tā var izmantot arī šim nolūkam piegādātos ieročus, tostarp mūsu piegādātos.”
Pēdējās dienās arvien vairāk NATO valstu atceļ aizliegumus izmantot savus ieročus, lai uzbruktu Krievijas teritorijai.
Saskaņā ar vairāku mediju ziņām ASV prezidents Džo Baidens ir devis atļauju Ukrainas bruņotajiem spēkiem ar ASV ieročiem uzbrukt mērķiem Krievijā, bet tikai Belgorodas apgabalā.
Amatpersonas, kas vēlējās saglabāt anonimitāti šī sensitīvā jautājuma apspriešanā, uzsvēra, ka ASV nav mainījusi savu politiku neļaut Ukrainai izmantot ASV piegādātās tālas darbības raķetes un munīciju triecieniem Krievijas teritorijā ofensīvas nolūkos.
Ukrainas amatpersonas ir pastiprinājušas aicinājumus ASV administrācijai ļaut Ukrainas spēkiem aizstāvēties pret uzbrukumiem, kas tiek veikti no Krievijas teriitorijas. Ukrainas otrā lielākā pilsēta Harkiva atrodas tikai 20 kilometru attālumā no Krievijas robežas.
Par jauno Baidena lēmumu vispirms ziņoja interneta izdevums “Politico”.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un citas amatpersonas ir arvien vairāk uzsvērušas, ka aizliegums izmantot ASV ieročus triecieniem Krievijā nostāda Ukrainas spēkus neizdevīgā stāvoklī, Krievijai pastiprinot uzbrukumus Harkivas apgabalā un ap to.
Krievija sāka ofensīvu Harkivas apgabalā, izmantojot ilgstošu aizkavēšanos ar ASV militārās palīdzības Ukrainai papildināšanu un lēnās Rietumeiropas ieroču piegādes Ukrainai.
Kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma sākuma 2022.gada februārī Baidens ir bijis pret to, ka Ukraina izmantotu ASV ražotos ieročus ofensīvas nolūkos, bažījoties, ka šāda rīcība tiktu uztverta kā provokatīva un novestu pie tā, ka Maskava paplašinātu karu.