Elektroenerģijas pārvades sistēmas operators “Augstsprieguma tīkls” mierina, ka Krievijas elektrības importa pārtraukšana neietekmēs elektrības nodrošinājumu Baltijā, jo pēdējā periodā Krievija piegādājusi vien 10% no visa nepieciešamā Baltijas apjoma.
Elektroenerģijas pārvades sistēmas operators “Augstsprieguma tīkls” mierina, ka Krievijas elektrības importa pārtraukšana neietekmēs elektrības nodrošinājumu Baltijā, jo pēdējā periodā Krievija piegādājusi vien 10% no visa nepieciešamā Baltijas apjoma.
Foto: Zane Bitere/LETA

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cena Latvijā pieaugusi par 81% 48

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas vidējā cena Latvijā pieauga par 81% un bija 116,17 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja AS “Latvenergo” pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Tā ir cūku kūts. Pat cūkas dzīvo labāk.” Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs nosauc 3 nosacījumus, lai vienotos ar Ukrainu
7 pazīmes, ka tevī ir kaut kas no neandertālieša – no priekšrocībām līdz trūkumiem
ASV vēršas pret Eiropu: Tramps draud pārraut alianšu saišu pēdējo pavedienu
Lasīt citas ziņas

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenas pieauga visos “Nord Pool” tirdzniecības apgabalos. Latvijā un Lietuvā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena kāpa par 81%, un abos tirdzniecības apgabalos tā vienoti bija 116,17 eiro par MWh,

Igaunijā elektroenerģijas cena vidēji bija 79,40 eiro par MWh, kas pieauga par 25% pret iepriekšējo nedēļu. Pārvades sistēmas jaudas ierobežojumi radījuši cenu starpību starp Igauniju un Latviju – remontdarbu dēļ pieejamā starpsavienojumu jauda bija par 31% zemāka nekā nedēļu iepriekš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr “Nord Pool” nedēļas sistēmas cena kāpa par 167% līdz 33,25 eiro par MWh. Turklāt pieauga elektroenerģijas cenas arī Centrāleiropas valstīs – Polijā elektroenerģijas cena kāpa par 21% līdz vidēji 104,23 eiro par MWh, Vācijā cena bija 100,43 eiro par MWh jeb par 50% augstāka nekā iepriekšējā nedēļā, Austrijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena kāpa par 55% līdz 97,53 eiro par MWh.

Aizvadītajā nedēļā “Nord Pool” sistēmas cenas kāpumu galvenokārt veicināja vēja izstrādes kritums Ziemeļvalstīs par 47%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Elektroenerģijas cenu pieaugumu Baltijā veicināja arī elektroenerģijas ražošanas kritums vēja elektrostacijās par 39%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, lielāks elektroenerģijas patēriņš karsto laikapstākļu ietekmē, kā arī cenu pieaugums energoproduktu tirgū.

Turklāt enerģijas plūsmas no Somijas samazinājās par 11%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, bet plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala saglabājās bez ievērojamām izmaiņām.

“Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 6518 gigavatstundas (GWh), un izstrādes apjomi – 7348 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs pieauga par 2% un bija 464 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms pieauga par 6%, un tas bija 118 GWh. Igaunijā patēriņš bija bez izmaiņām, un tika patērētas 133 GWh. Lietuvā elektroenerģijas patēriņš pieauga par 7% līdz 213 GWh.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijā samazinājās par 1%, un kopā tika saražotas 196 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms kritās par 16% līdz 28 GWh. Igaunijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 3% un bija 66 GWh. Tikmēr Lietuvā ražošanas apjomi pieauga par 3%, un tika saražotas 102 GWh elektroenerģijas.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 24%, Igaunijā – 49%, bet Lietuvā – 48%. Baltijas valstīs saražoti 42% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.