Foto – Shutterstock

Čadors, nikābs, burka. Kā musulmaņu paražas uztver dažādās Eiropas valstīs? 12

Vērtību sadursme

Migrantu krīzes un citu pēdējā laika notikumu dēļ, īpaši pēc brutālajiem uzbrukumiem sievietēm Ķelnē, musulmaņi un viņu paražas ir paliktas teju zem mikroskopa. Vērtību sadure ir klaja – radikālie islāmisti apgalvo, ka uzbrucējus provocējot arī pašas eiropietes ar savu brīvo ģērbšanās un izturēšanās stilu. No otras puses, arvien aktuālāks kļūst jautājums – kādās robežās imigrantu vēlme saglabāt savas tradicionālās vērtības, arī apģērbā, nav pretrunā ar katra indivīda cilvēktiesībām un sabiedriskajām normām un kad sabiedrības kopīgo interešu vārdā tās jāierobežo.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Viens no pamanāmākajiem musulmaņu kultūras elementiem ir sieviešu apģērbs. Sākot no šallēm, kas aptītas ap galvu, līdz pat pilnīgam ķermeņa segumam – pat pirksta galiņš nedrīkst būt redzams. Uz Korānu un citiem islāma svētajiem rakstiem balstītie šariata likumi paredz, ka sieviete drīkst atklāt tikai savu seju un rokas. Tomēr daudzās sektās un pat veselos reģionos uzskata, ka pat tas ir par daudz – labākajā gadījumā drīkst redzēt tikai sievietes acis, sliktākajā gadījumā ķermenim jābūt simtprocentīgi nosegtam. Kā šobrīd dažādās Eiropas valstīs, kā arī Turcijā likums regulē musulmaņu sieviešu apģērba lietošanu?

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.