Foto – Andris Kozlovskis

Aizlīmēt… krunkas?! Kā teipi palīdz skaistumam, tūskas noņemšanai 3

Ja uztrauc grumbiņas, kas sāk veidoties sejā, zem acīm nelāgi tūkst vai rodas dubultzods, var palīdzēt sejas teips. Tā ir īpaši veidota sloksnīte, kinezioloģiskais plāksteris, ko pēc speciālas metodes un sistēmas pielīmē noteiktām sejas zonām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Teipošana nav brīnumlīdzeklis, seja ar rāvienu nekļūs gluda kā jaunībā. Tomēr izskats noteikti uzlabosies, it īpaši, ja teipošanu veiks līdztekus citām metodēm,” skaidro sejas fitnesa speciāliste Ieva Paškeviča.

Kā nonākt līdz teipam


Teipu mēdz dēvēt par jaunās paaudzes plāksteri. To gana ilgi izmanto fizioterapijā, lai mazinātu muguras vai locītavu sāpes, palīdzētu sastiepuma vai mežģījuma gadījumā, atslābinātu muskuļus vai uzlabotu limfas cirkulāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašai līmlentei nav ārstniecisku īpašību, taču materiāls izgatavots ar iestiepumu un iespēju stiepties. Atveseļojošais efekts tiek panākts, pēc īpašas metodikas teipa strēmeles uzlīmējot vajadzīgajā ķermeņa vietā.

“Ideja par teipu izmantošanu sejai nobrieda pagājušajā vasarā, vērojot olimpiskās spēles – daudzi sportisti glābās ar teipa palīdzību. Zināju, ka to izmanto muskuļu atslābināšanai vai tūskas noņemšanai. Attapu – bet tieši to pašu cenšamies panākt ar sejas vingrināšanu, tātad teipošana derētu arī sejai?! Sākām meklēt,” stāsta Ieva Paškeviča.

Metodi pārbaudīt praksē palīdzēja Sejas vingrošanas skolas audzēknes. Šādi izdevās noskaidrot, tieši kuras sejas estētiskās vainas iespējams labot, cik efektīvi tām var palīdzēt teipošana.

Atradušas arī vismaigāko teipu, kas piemērots pat zīdaiņa ādai. Vairums ķermeņa teipa materiālu izrādījās par raupju, turklāt daudzi atstāja līmes pēdas, kas nebūtu pieļaujams sejai.

Saudzēsim savu pīrādziņu


“Esam gadu desmitiem strostētas – tikai neaiztieciet seju, tikai ar pirkstu galiņiem, saudzīgi, citādi radīsies grumbas… Mūsu tradīcija ir aplama! Vajag seju kustināt, vingrināt, bužināt, berzēt. Tā uzlabojas apasiņošana, rodas dzīvīgums, veselīgums un skaistums,” uzsver speciāliste.

Sejai piešķirt labāku izskatu palīdz daudzas metodes. Traucē gan apjukums – ko izvēlēties. Viena draudzene skrien uz injekcijām, otra pērk dārgus krēmus, trešā slavē masāžu…

“Vispirms der saprast, kādēļ seja noveco, tad vieglāk apjaust, ko labāk darīt,” rosina Ieva Paškeviča.

Seja ir kā slāņains pīrāgs – āda, zemādas tauku slānis, muskuļi, to stiprinājumi pie kaula, un visu to caurvij asinsvadi, nervu gali, limfas atteces ceļi. Visbiežāk pievēršam uzmanību tikai sejas ādai, jo to katru dienu redzam spogulī. Protams, ādu vajag kopt, lai būtu veselāka, skaistāka un mirdzošāka, taču problēmas visbiežāk sākas dziļāk.

Reklāma
Reklāma

Mīmikas muskuļi sejā stiprinās nedaudz citādi nekā ķermenī, kur muskuļu gali saistīti ar kaulu. Šie sejas muskulīši arī sākas no kaula, bet beidzas ādā un, savelkot to, rada tādu kā kroku. Tieši tas ļauj mūsu sejai rādīt dažādas izteiksmes, smaidīt vai izbrīnīties.

Krunkas sejā veidojas, muskulim savelkoties – tas kļūst īsāks, cietāks un līdz ar to bremzējas iekšējie apmaiņas procesi – asinsrite, šūnu barošana, limfas un venozā attece. Līdz ar gadiem limfa vairs necirkulē gana aktīvi.

Procesus var uzlabot gan sejas vingrināšana, gan teipošana, gan citas metodes, kas palīdz atslābināt sejas muskuļus. Arī tās, kas uzlabo limfas attteci un asins cirkulāciju, piemēram, pašmasāža ar kosmētiskajām vakuuma bankām.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.