Aizkari pie logiem: viena no spēcīgākajām mājokļa aizsardzībām 0
Sensenos laikos aizkari pildīja ne tikai ētisku funkciju, bet arī aizsargājošu – tie aizsargāja namus no apkārtējā ļaunuma, kas varēja iekļūt caur logiem. Sākotnēji logiem priekšā vienmēr izmantoja slēģus, bet tā kā tie nebija parocīgi, jo aizverot tos nebija vairs ne mazākās dienasgaismas, sāka izmantot aizkarus. Ja neņem vērā to, ka mūsdienās aizkari ir visdažādāko krāsu, audumu un dizaina, patiesībā kopā senatnes tie īpaši nemaz nav mainījušies.
Turklāt ezotēriķi uzsver, ka neatkarīgi no to izskata – vai tie ir pavisam plāni un tikko manāmi vai ļoti bieza un smagnēja auduma aizkari, arī mūsdienās aizvien tie pilda to pašu funkciju – aizsargā mājokli no negatīvām enerģijām un ļaunuma.
Kādu krāsu izvēlēties?
Aizkaru krāsa ir ļoti svarīgi, jo katrai no tām ir sava nozīme. Krāsa ietekmē kā mājokļa, tā tajā dzīvojošo cilvēku pašsajūtu.
Ļoti labvēlīga aizkariem ir zaļā krāsa – tā simbolizē dabu, fizisko un psiholoģisko veselību. Telpā, kurā pie logiem ir zaļi aizkari cilvēki jūtas labi un tas palīdz viņiem ātrāk atveseļoties, ja nu ir gadījies saslimt.
Dzeltenā ir saules krāsa. Tā uzlabo garastāvokli. Īpaši piemēroti aizkari dzeltenā krāsā būs viesistabā, kur bieži kopā sanāk visa ģimene, kā arī viesi. Tāpat tādas krāsas aizkari ir ļoti piemēroti virtuvē.
Zilā krāsa ir harmonijas un dvēseles miera krāsa. Tādi aizkari ir ļoti piemēroti guļamistabā, kā arī telpās, kas saistītas ar ūdeni, piemēram, vannas istabā. Šādi aizkari nav piemēroti darba telpās, pretējā gadījumā cilvēkiem, kas tur strādā, nemitīgi būs jācīnās ar miegu.
Rozā aizkari priecē acis un sekmē romantisku noskaņojumu. Šī krāsa lieliski palīdz samazināt agresiju, pamodina cilvēkos labestību un mīļumu.
Sarkanā ir laimes un dzīves enerģijas krāsa. Taču vienlaikus jāatceras, ka tā ir arī agresīva krāsa, un ar tās daudzumu vajadzētu uzmanīties. Vislabāk šādas krāsas aizkarus kārt pie logiem tajās telpās, kur cilvēki daudz kustās, piemēram, ēdamtelpā vai virtuvē.
Brūnā krāsa ir neviennozīmīga, dažos aspektos tā ir negatīva, dažkārt tā var radīt diskomfortu. Brūnas krāsas aizkari visvairāk ir piemēroti ziemas sezonā, un vēlams, lai tie nebūtu brūni vienkopus. Brūnais, tāpat kā sarkanais, ir vēlams nelielos daudzumos.
Par īpaši maģisku krāsu tiek uzskatīta baltā. No vienas puses, tas ir skaidrības simbols, kas aizbiedē negatīvo, no otras puses – ja šīs krāsas ir daudz, tas cilvēkos raisa uzbudinātību un nervozitāti.
Ezotēriķi mājokļiem iesaka miesaskrāsas aizkarus, jo tie nav uzmācīgi un nedominē pār cilvēku nekādā veidā. Šādas krāsas aizkarus var likt pie logiem gan virtuvē, gan ēdamistabā, gan guļamistabā.
Kad ir jāmaina aizkari
Mūsdienu magi iesaka aizkarus mainīt vismaz vienu reizi divos gados, turklāt vecos aizkarus viņi iesaka sadedzināt vai izmest atkritumos.
Kopumā arī mūsdienās tiek uzskatīts, ka aizkaru tīrība ir ne tikai redzama ar aci, tāpēc ezotēriķi tic, ka 2 gadu laikā aizkaros uzkrājas pietiekoši daudz negatīvās enerģijas no ārpuses, un tos ir vēlams nomainīt.
Skaidrs, ka mājokļos, kuros ir daudz logu, mainīt aizkarus ik pēc 2 gadiem būtu ļoti dārga izprieca. Šādiem gadījumiem speciālisti iesaka veikt šādu procedūru:
- Noņemt aizkarus un tos izmazgāt.
- Žāvēt tikai ārā, dabīgā vējā!
- Nomazgāt logus.
- Kārt atpakaļ izmazgātos aizkarus naktī, kad pie debesīm ir dilstošs Mēness!
Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.