Ķirmēdes 0
Izmantojot ķirmēdes, būtu iespējams ne tikai ceļot laikā, bet arī pārvietoties simtiem gaismas gadu attālumā no Zemes, turklāt nesalīdzināmi ātrāk, nekā notiek kosmiskie lidojumi mūsdienu cilvēka izpildījumā.
Ķirmēdes var izveidoties starp attālinātiem objektiem, pateicoties tā dēvētajam telpas kazuālajam ieliekumam. Lai labāk izprastu šo ieliekumu, jāiedomājas divi cilvēki, kuri tur rokās palagu un maksimāli to nostiepj. Tad jāiedomājas, ka viens uz nostieptā palaga uzliek tenisa bumbiņu, kas aizripo līdz palaga centram un veido nevienmērīgas krokas. Un, ja tagad uz nostieptā palaga novieto tāda paša izmēra marmora bumbiņu, tā līdz tenisa bumbiņai aizripos pa pēdējās izveidotajām krokām jeb ieliekumu.
Šajā gadījumā telpai ir nevis divas, bet gan četras dimensijas, kas veido laiktelpas kontinuumu. Jāiedomājas, ka tagad salokām palagu uz pusēm, taču tā, ka starp augšējo un apakšējo paliek noteikta telpa. Ja tenisa bumbiņu novieto uz augšējās daļas, tad atkal veidojas krokas virsmā. Bet, ja tādas pašas masas objektu uzliek uz palaga apakšējās daļas tajā punktā, kas atbilst tenisa bumbiņas atrašanās vietai, otrs objekts neizbēgami saskarsies ar pirmo. Lūk, un līdzīgā veidā var arī veidoties kosmiskās ķirmēdes – tuneļi, kas savieno divus laikptelpas punktus.