Foto – Shutterstock

Ķirmēdes 0

Izmantojot ķirmēdes, būtu iespējams ne tikai ceļot laikā, bet arī pārvietoties simtiem gaismas gadu attālumā no Zemes, turklāt nesalīdzināmi ātrāk, nekā notiek kosmiskie lidojumi mūsdienu cilvēka izpildījumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Ķirmēdes var izveidoties starp attālinātiem objektiem, pateicoties tā dēvētajam telpas kazuālajam ieliekumam. Lai labāk izprastu šo ieliekumu, jāiedomājas divi cilvēki, kuri tur rokās palagu un maksimāli to nostiepj. Tad jāiedomājas, ka viens uz nostieptā palaga uzliek tenisa bumbiņu, kas aizripo līdz palaga centram un veido nevienmērīgas krokas. Un, ja tagad uz nostieptā palaga novieto tāda paša izmēra marmora bumbiņu, tā līdz tenisa bumbiņai aizripos pa pēdējās izveidotajām krokām jeb ieliekumu.

Šajā gadījumā telpai ir nevis divas, bet gan četras dimensijas, kas veido laiktelpas kontinuumu. Jāiedomājas, ka tagad salokām palagu uz pusēm, taču tā, ka starp augšējo un apakšējo paliek noteikta telpa. Ja tenisa bumbiņu novieto uz augšējās daļas, tad atkal veidojas krokas virsmā. Bet, ja tādas pašas masas objektu uzliek uz palaga apakšējās daļas tajā punktā, kas atbilst tenisa bumbiņas atrašanās vietai, otrs objekts neizbēgami saskarsies ar pirmo. Lūk, un līdzīgā veidā var arī veidoties kosmiskās ķirmēdes – tuneļi, kas savieno divus laikptelpas punktus.

CITI ŠOBRĪD LASA
Kosmosā tie objekti, kas veic spiedienu uz dažādām Visuma daļām, rezultātā var tik cieši satuvoties, ka izveido attiecīgo tuneli. Un šādā gadījumā cilvēks varētu aizceļot no Zemes uz citu galaktiku un tad atkal atceļot atpakaļ pietiekami ātri, vismaz savas dzīves laikā. Piemēram, iedomāsimies, ka jānokļūst uz Lielā Suņa zvaigznājā esošo Siriusu, kas no Zemes atrodas deviņu gaismas gadu attālumā (aptuveni 90 triljoni kilometru). Parastiem kosmosa ceļotājiem šis attālums ir neiespējami liels: cilvēka mūžs ir pārlieku īss. Zināms, ka mūsdienās vistālākie veiktie lidojumi kosmosā ir lidojumi uz Mēnesi, līdz kuram ir “tikai” aptuveni 400 000 kilometru. Ja izdotos kaut kur starp Zemi un Siriusu atrast tuneli ķirmēdi, rastos iespēja ievērojami saīsināt kosmosa lidojumam nepieciešamo laiku, un tad nevajadzētu censties pievārēt triljonos kilometru mērāmus attālumus tradicionālajos kosmiskajos lidojumos…
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.