Zinātnes dilemma 0
Zinātnieku nostāja nav viennozīmīga. Ir tādi, kuri ļoti nopietni pēta šo jautājumu un mēģina radīt reālu scenāriju, kas atbilstu ralativitātes teorijas prasībām un spētu īstenot reālus ceļojumus laikā. Šeit galvenā uzmanība allaž veltīta pētījumiem saistībā ar situāciju pirmajos mirkļos pēc Lielā spādziena jeb Visuma izveidošanās, jo tajā laikā telpai un laikam piemita gluži citas, no mūsdienām atšķirīgas īpašības, tāpēc ir iespējams, ka ceļojumu laikā mīklas atrisinājums meklējams tieši tur.
Cita daļa zinātnieku netic tam, ka ceļošana laikā ir reāli iespējama. Piemēram, Stīvens Hokings veica eksperimentu: 2009. gada jūnijā viņš sarīkoja ballīti ceļotājiem laikā, taču to izziņoja tikai 2012. gada jūlijā. Viņa aprēķins bija tāds, ka tajā gadījumā, ja ceļojumi laikā patiešām ir reāli, kādam no šādiem ceļotājiem vajadzētu ierasties uz viņa pasākumu.
Protams, Hokinga loģika ir visnotaļ savdabīga, taču arī bez tā ir gana argumentu pret iespēju ceļot laikā. Un vispirms jau jārunā par to, ka nav nekādu pārliecinošu faktu (tiesa, tādu aizdomīgo gadījumu no vienas puses ir gana, taču saistībā ar tiem eksistē tikai aizdomas, versijas un nekas vairāk), kas apliecinātu, ka kāds patiešām būtu veicis tādu ceļojumu un kaut kad kaut kur būtu fiksēti tādi atceļotāji no citiem laikiem.