Aivis Mirbahs: Valsts aizsardzības mācības programma piedzīvos izmaiņas 14

Likumā paredzēts, ka no 2024.gada 1.septembra valsts aizsardzības mācības priekšmeta apguve vidējās izglītības programmās būs obligāta. Tā 2018.gadā sākotnēji tika ieviesta kā pilotprojekts brīvprātīgā kārtā tikai nedaudzās Latvijas skolās, taču laika gaitā skolu skaits palielinājās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Aivis Mirbahs, Jaunsardzes centra direktors, Tv24 raidījumā “Nacionālo interešu klubs” stāsta, ka valsts aizsardzības mācības programma piedzīvos izmaiņas vispārējā vidējās izglītības standartā.

Pašlaik valsts aizsardzības mācība sastāv no trīs moduļiem – pilsoniskās audzināšanas, darbībām krīzes situācijā un militārās apmācības. Pirmais un svarīgākais punkts, uz ko norāda A.Mirbahs, ir, ka palielināsies praktisko nodarbību īpatsvars. Agrāk tie bijuši 70%, tagad tie būs 83%.

CITI ŠOBRĪD LASA

Otrkārt, visi materiāli un tehniskie līdzekļi, tostarp mērķi, orientēšanās kartes, kompasi, pneimatiskie ieroči, valsts aizsardzības mācības apguvei tiks nodrošināti no Jaunsardzes centra. “Nekādas saistības izglītības iestādei šajā plānā nav,” viņš uzsver, norādot, ka vienīgais, ko viņi lūdz nodrošināt izglītības iestādei, ir klase un labākajā gadījumā – 20 kvadrātmetru liela apsildāma noliktava, lai materiāltehniskos līdzekļus būtu, kur uzglabāt.

Ideālā gadījumā būtu, ja skolēni tiktu apģērbti, kas ir diezgan izaicinošs process. Ja kādreiz būs iespējams skolēniem nodrošināt formas, tad mācību iestādei būtu nepieciešams piešķirt arī telpu, kur viņiem pārģērbties, norāda A.Mirbahs. Viņš izsaka cerību, ka kādreiz iespēja apģērbt jauniešus formastērpos viņiem radīsies.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.