Normunda Mežiņa foto

“Airītēs” piemin Oskaru Kalpaku 0

Ceturtdien, 6. martā, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube piedalījās pulkveža Oskara Kalpaka un brīvības cīnītāju atceres pasākumā Saldus novada “Airītēs”, portālu LA.lv informēja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Daina Ozoliņa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

“Šogad aprit Latvijas brīvības cīņu 95. gadskārta. Brīvības cīņas bija izšķirošs solis pretī Latvijas neatkarībai, un tas bija brīdis, kad veidojās izcilas personības – tādi neapšaubāmi bija Oskars Kalpaks un kalpakieši. Viņi veidoja mūsu valsts pamatu, bez viņiem nebūtu neatkarīgas Latvijas,” sacīja aizsardzības ministrs R.Vējonis. Viņš atgādināja, ka laikā, kad norisinās konflikts Ukrainā, mēs atkal spilgtāk atceramies tās vērtības, kuras pārstāvēja pulkvedis Kalpaks – dzimtenes mīlestību, uzticību savai valstij un gatavību ziedot tai dzīvību.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jau vairākus desmitu gadu pirms 1918. gada 18.novembra latviešu sirdīs mājoja vēlme pēc brīvības, bet īstajā brīdī bija vajadzīgi īstie cilvēki, kas spēja realizēt šo sapni. Mēs varam tikai apbrīnot Oskara Kalpaka un viņa vīru ticību nākotnei tajos politiski un militāri neskaidrajos laikos pēc mūsu valsts dibināšanas – laikos, kad ticība idejai par brīvu Latviju bija tikpat svarīga kā drosme un profesionalitāte,” savā uzrunā uzsvēra ģenerālleitnants R.Graube.

Latvijas Kara muzeja direktore Aija Fleija klātesošajiem atgādināja Latvijas valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes vārdus – nav pasaulē nevienas tautas, kas savu neatkarību ir ieguvusi bez asinīm. “1918. un 1919. gadā daudzi ilgojās pēc neatkarības, bet mazāk bija tādu, kas bija gatavi par to cīnīties, kad apkārt valdīja apjukums un haoss. Tie bija studenti un patriotiskā jaunatne, kas palika uzticīgi Latvijas valdībai un sekoja pulkvedim Oskaram Kalpakam. Viņu ieroči bija ne tikai šautenes, bet arī vārds, viņi skaidroja tautas aktīvās līdzdalības nepieciešamību, atjaunoja ticību Latvijai un pulcēja jauniešus kalpakiešu rindās,” uzsvēra A.Fleija.

Pasākumā piedalījās arī valsts un pašvaldību amatpersonas, Nacionālo bruņoto spēku un Aizsardzības ministrijas pārstāvji, studentu korporācijas un jaunsargi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.