Aija Geriņa-Bērziņa: Personāla onkoloģijā ir par maz – viens ārsts vidēji izstrādā trīs ārstu slodzi 21

“Tā ir viena no problēmām, ko es esmu arī ministrijā teikusi – ir jādomā par cilvēkresursiem,” tā TV24 raidījumā “Dr. Apinis” sacīja Aija Geriņa-Bērziņa, Latvijas onkologu ķīmijterapeitu asociācijas prezidente, PKUS Onkoloģijas klīnikas vadītāja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka šobrīd trūkst gan onkologi-ķīmijterapeiti, gan hematologi, gan arī papildu medmāsas un kooridinatori, jo darbs pie katra vēža pacienta ir ļoti ilgs.

“Viņam ir vairākas diagnostikas metodes, ir vajadzīgas vairākas analīzes, un tālāk jāseko līdzi terapijai, jo terapija ir nopietna, jāseko līdzi blaknēm,” to, kāpēc vajag papildu personālu skaidro Geriņa-Bērziņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pie tam, šie pacienti paliek tikai vairāk, jo, pateicoties jaunām, veikmsīgām terapijām, viņi dzīvo ilgāk.

“Ja kādreiz ar ceturto stadiju viņi nomira pusgada laikā, tad tagad viņi dzīvo 4-5 gadus,” atzina PKUS Onkoloģijas klīnikas vadītāja.

Tomēr, klāt pie esošajiem pacientiem, nāk klāt vēl jauni. Līdz ar to, medicīnas personāla ir par maz uz visiem vēža slimniekiem.

“Mums vidēji viens ārsts izstrādā trīs ārstu slodzi,” drūmo situāciju iezīmē Geriņa-Bērziņa. Viņa stāsta, ka papildus tam ārstam vēl jāspēj apmācīt studentus un rezidentus, jāgatavo prezentācijas, kā arī jādodas uz konferencēm un jāizglītojas pašam.

Geriņa-Bērziņa norāda, ka viena cilvēka darba apjoms ir ārkārtīgi liels, un tas var radīt izdegšanu. “Arī tas atalgojums būtībā nenosedz šo ieguldīto darbu,” pauda Latvijas onkologu ķīmijterapeitu asociācijas prezidente.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.