Foto: Ieva Leiniša/LETA

“Aicinām premjeru pildīt savu pienākumu, lai sniegtu pilnvērtīgu un daudzpusīgu informāciju,” norāda LŽA 120

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicinājusi Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) neizvairīties no piedalīšanās priekšvēlēšanu debatēs un citos mediju diskusiju raidījumos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Asociācija norāda, ka jau vairākus mēnešus virkne mediju aicina Kariņu piedalīties raidījumos, kuros bija iecerēts iztirzāt premjera atbildību par valdības lēmumiem, kā arī noskaidrot valdības vadītāja viedokli par sabiedrībai būtiskiem notikumiem un pārmaiņām. Tomēr premjerministrs ilgstoši atsaka dalību, lai gan mediji pretimnākoši piedāvājuši viņam izvēlēties sev izdevīgu laiku.

“Īpaši uzkrītoša izvairīšanās ir kļuvusi priekšvēlēšanu debašu laikā, kur diskusijām regulāri tiek virzīti citi viņa partijas pārstāvji, lai gan jautājumi skar viņa atbildības jomu un ir uzdodami partijas izvirzītajam premjerministra kandidātam,” teikts LŽA paziņojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atteikumus saņēmuši dažādi mediji un raidījumi, tostarp, TV24 Anitas Daukštes vadītais priekšvēlēšanu debašu raidījums “Cīņa par Latviju. Dueļi”, Latvijas Televīzijas raidījums “Kas notiek Latvijā?”, debašu cikls “Izvēlies nākotni” un raidījums “Aizliegtais paņēmiens”, TV3 raidījums “Nekā Personīga”, portāls “Delfi”, portāls “Tvnet”, “Re:TV”, Latvijas Radio un citi.

LŽA uzskata, ka premjera selektīvā pieeja, kuros raidījumos un pie kuriem žurnālistiem ierasties, neļauj viņam uzdotu būtiskus jautājumus par valdības darbu, atbildību un lēmumiem un noskaidrot valdības vadītāja viedokli.

“Tas liek domāt, ka premjers izvairās no pienākuma atbildēt par savu darbu un arī informēt sabiedrību, nodrošinot atklātas sarunas iespēju,” norāda LŽA.

Asociācijā uzsver, ka kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā daudz straujāk nekā iepriekš attīstās dažādi nacionāli, starptautiski, politiski, ekonomiski un citi procesi, kas prasa Ministru prezidentam ne vien uzstāties preses konferencēs vai sanāksmēs, bet sniegt izsmeļošas atbildes dažādiem žurnālistiem, dažādos medijos, dažādās diskusijās un dažādām auditorijām. Tas ir Latvijas sabiedrības, demokrātijas un drošības interesēs, norādīts paziņojumā.

LŽA aicina Kariņu cienīt žurnālistu darbu un neizvairīties no demokrātiska procesa, kurā žurnālistiem ir tiesības un pienākums uzdot jautājumus valdības vadītājam, savukārt valdības vadītājam ir pienākums uz šiem jautājumiem atbildēt, lai arī cik nepatīkami tie viņam šķistu.

“Aicinām premjeru pildīt savu pienākumu, lai sniegtu pilnvērtīgu un daudzpusīgu informāciju,” norāda LŽA.

Preses konferencē pēc tikšanās ar Ārvalstu investoru padomi Latvijā (FICIL) Kariņš paziņoja, ka viņš plāno apmeklēt priekšvēlēšanu diskusijas un raidījumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.