Foto – LETA

Aicina samazināt ES obligātos maksājumus kautuvju akreditēšanā 0

Lai samazinātu administratīvo slogu un izdevumus mazajām lopkautuvēm laukos, nākamajā gadā būtu jāatceļ Eiropas Savienībā (ES) obligātā kautuves akreditācija trihinelozes laboratoriskiem izmeklējumiem, Briselē tikšanās laikā ar ar Eiropas veselības un patērētāju aizsardzības komisāru Džonu Dalī sacīja zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Šīs nepatiesības ir mākslinieces ilgā alkoholisma sekas” – Rēzijas Kalniņas vīrs Ainārs Rubiķis atbild uz runām par krīzi laulībā
Kokteilis
Dvīņi – apelsīns, Vēzis – persiks. Noskaidro, kurš auglis tu esi pēc savas zodiaka zīmes 9
Globāla panika un diktatoru varas beigas: eksperti nosauc 15 “melnos gulbjus” jeb notikumus, kas 2025. gadā var apgriezt dzīvi kājām gaisā
Lasīt citas ziņas

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja Latvijas Nacionālā akreditācijas biroja vadītājs Māris Ozoliņš, lai gan laboratoriju akreditācijas procesa izmaksas Latvijā ir vienas no zemākajām Eiropā, tās tomēr Latvijas maziem uzņēmējiem ir jūtami izdevumi. Sākotnējā akreditācija izmaksā, sākot no 900 latiem, savukārt ikgadējais uzraudzības process – no 300 latiem.

Latvija jau iesniegusi Eiropas Komisijai priekšlikumus nepieciešamajiem grozījumiem, kas skar kautuvju laboratoriju akreditāciju, piemērojot atkāpes mazajām laboratorijām, un lūdz rast iespēju piemērot atzīšanas procesu, ko veic attiecīgās dalībvalsts kompetentā iestāde vai laboratorija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eiropas veselības un patērētāju aizsardzības komisārs sarunas laikā ar ministri pauda izpratni par ierosinājumiem un ministre no komisāra saņēma apliecinājumu, ka Latvijas viedoklis tiks ņemts vērā, lai “nākotnē rastu optimālu risinājumu esošajai problēmai”.

Tāpat komisāram tika pausts Latvijas viedoklis par oficiālās kontroles finansēšanas kārtību pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem, par ko patlaban Briselē sāktas diskusijas.

“Regulā jānosaka vienīgi oficiālās kontroles pamatprincipi un minimālie kritēriji, savukārt oficiālās kontroles maksas noteikšana un apmērs jāatstāj katras dalībvalsts ziņā. Tas ļautu dalībvalsts oficiālās kontroles iestādei iekasēt samaksu pēc vienotiem principiem un atbilstoši faktiskajām kontroles izmaksām dalībvalstī vai to daļēji līdzfinansēt no valsts budžeta,” komisāram sacīja Straujuma.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.