Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Rido/SHUTTERSTOCK

Aicina ārkārtējās situācijas laikā atcelt maksu par elektroenerģijas pieslēguma uzturēšanu 0

Elektroenerģijas tirgotājs SIA “Senergo” aicina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju (SPRK) ārkārtējās situācijas laikā atcelt maksu par elektroenerģijas pieslēguma uzturēšanu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

Uzņēmumā skaidroja, ka šā brīža sadales sistēmas operatora AS “Sadales tīkls” tarifu struktūra būtiski apgrūtina uzņēmumu darbību, kas nonākuši daļējā vai pilnīgā dīkstāvē.

Tāpēc ārkārtas situācijas laikā uzņēmumiem un arī pārējiem elektroenerģijas patērētājiem būtu jāatceļ maksa par elektroenerģijas pieslēguma uzturēšanu, vienlaikus saglabājot nepieciešamās elektroenerģijas jaudas nākotnē.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Senergo” pārstāvji norādīja, ka “Sadales tīkla” tarifu struktūra šobrīd sastāv no diviem galvenajiem blokiem: maksa par elektroenerģijas sadalīšanu – maksa atbilstoši patērētajai elektrībai, kā arī maksa par atļauto elektrības pieslēguma slodzi/jaudu, ko faktiski var definēt kā “abonēšanas maksu”, kas katru mēnesi jāmaksā neatkarīgi no patēriņa.

Pēc tāda paša principa tiek piemērota maksa arī par obligātā iepirkuma komponenti (OIK), par kuru uzņēmumi maksā atbilstoši patēriņam, kā arī par atļauto elektrības pieslēguma slodzi/jaudu.

“Tas nozīmē, ka ārkārtējās situācijas apstākļos, pat ja uzņēmums ir dīkstāvē, tam jāmaksā šī nosacītā abonēšanas maksa par jaudu.

Piemēram, ja viesnīca vai ražotne ir dīkstāvē, tā turpina maksāt vairākus simtus vai pat vairākus tūkstošus eiro mēnesī, lai gan uzņēmējdarbība faktiski ir apstājusies, elektroenerģijas patēriņa faktiski nav un arī uzņēmuma apgrozījums ir tuvu nullei. Uzskatām, ka šajā situācijā valstij jānāk pretim uzņēmumiem un šī kārtība ārkārtas situācijā jāmaina, lai līdz minimumam samazinātu uzņēmumu izmaksas,” pauda “Senergo” valdes priekšsēdētājs Andrejs Kombecovs.

Viņš arī norādīja, ka šāda “Senergo” rosinātā tarifu struktūra vēsturiski Latvijā jau ir pastāvējusi.

“Senergo” pārstāvji atzīmēja, ka pašreiz “Sadales tīkls” ir izstrādājis vairākus risinājumus izmaksu samazināšanai, taču tie nav piemērojami virknei šobrīd krīzē nonākušajiem uzņēmējiem, tādēļ “Senergo” rosina pilnībā atcelt maksu par elektroenerģijas pieslēguma uzturēšanu.

Vienlaicīgi tiek aicināts garantēt jaudas saglabāšanu, lai uzņēmējs, tiklīdz tas būs iespējams, var pilnvērtīgi atsākt darbību. Papildu tam iespēju robežās “Senergo” rosina pārlikt uz mainīgo sadaļu maksu par patērēto elektroenerģiju, lai saglabātu saprātīgu ieņēmumu plūsmu “Sadales tīklam” un OIK sistēmā.

Reklāma
Reklāma

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs norādīja, ka ik dienu uzņēmēji, kas palikuši bez apgrozījuma un iespējām gūt ienākumus “tiks gremdēti ar līdzīgiem maksājumiem, no kuriem faktiski nav iespējams atteikties”.

Kombecovs skaidroja, ka maksājuma atlikšana, brīvdienas un tamlīdzīgi risinājumi var nepalīdzēt, jo sakrātā nasta kādreiz būs jāatmaksā.

Savukārt SPRK pārstāve Baiba Jakobsone aģentūrai LETA norādīja, ka, ņemot vērā šobrīd noteikto ārkārtējo situāciju valstī, atbalsta pasākumiem, kas saistīti ar ārkārtējo situāciju un krīzi, ir jābūt izlemtiem un koordinētiem Saeimas un Ministru kabineta līmenī.

“SPRK šobrīd nav pilnvarots un tiesīgs lemt par šāda veida atbalsta pasākumiem sabiedrisko pakalpojumu lietotājiem,” pauda regulatora pārstāve.

Viņa arī norādīja, ka SPRK nav saņēmis oficiālu “Senergo” priekšlikumu, bet par šo gadījumu SPRK informēs elektroenerģijas sadales operatoru – “Sadales tīkls” tiklīdz komersanta sniegtā informācija būs regulatora rīcībā.

“Senergo” reģistrēta 2013.gadā, un tās pamatkapitāls ir 350 000 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publiskoti, bet 2018.gadā “Senergo” apgrozījums bija 200 506 eiro un kompānija strādāja ar 105 503 eiro zaudējumiem. “Senergo” pieder AS “ASG Resolution Capital”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.