Somu ‘Väderstad WideLining’ sistēma platākiem sēšanas agregātu riteņiem 0
Izstādē “Agritechnica 2019” Hanoverē jauninājumu vidū tika prezentēta Zviedrijas kompānijas Väderstad sistēma platāku riteņu izmantošanai sējaparātos.
Tradicionālās tehnoloģiskās sliedes rindstarpu kultūrām ļauj, lai pa tām, netraumējot augošos augus, varētu pārvietoties tehnikas vienības ar platākām un augsnes sablīvēšanos mazāk ietekmējošām riepām. Tomēr praksē tas īsti nestrādā, jo tipiskais rindstarpu attālums parasti ir tikai 75 centimetri.
Eksistējošie risinājumi, kas ļautu izmantot platākus riteņus, vai nu prasa izmantot pilnīgi citus rindstarpu platumus, vai arī rada nepieciešamību mehāniski vai hidrauliski pārtraukt sēklas padevi atsevišķos sējaparātos.
Väderstad radītā WideLining sistēma ir pirmā, ar ko iespējams izveidot tehnoloģisko sliedi, nepārtraucot sēklas padevi nevienā no precīzās izsējas sējmašīnas sējaparātiem. Tā vietā šī sistēma rada 105 centimetrus platas tehnoloģisko sliežu riteņu sliedes, padarot tās piemērotas šķidrmēslu izkliedētājiem un vienlaikus nezaudējot uz ražas rēķina.
Trīs rindas aiz traktora riteņiem hidrauliski tiek pārslēgtas no 75 uz 60 centimetru platām rindstarpām, tādā veidā izveidojot vienu sliedi ar platumu 105 cm un neradot nepieciešamību mainīt izsējas normas blakus esošajiem sējaparātiem. Sējmašīnas darba ātrums tiek saglabāts 12 un vairāk km/h.
Tā vietā, lai tipiski izveidotu 150 centimetru platas tehnoloģisko sliežu riteņu sliedes, pārtraucot padevi divos sējaparātos (katru savā pusē), Väderstad WideLining sistēma dod iespēju izveidot 105 centimetrus platas riteņu sliedes, kas ir pilnīgi pietiekamas, lai pa tām pārvietotos traktors ar šķidrmēslu cisternu, kas aprīkota ar platām zemspiediena riepām.
Turklāt sistēma neprasa, lai tehnoloģiskās sliedes riteņu sliedēm blakus esošajos sējaparātos tiktu palielināta izsējas norma. Šā iemesla dēļ arī netiek izmainīts augu sadalījums starp rindām – attālums starp augiem ir viendabīgs gan platumā, gan arī braukšanas virzienā.
Sagatavots pēc izstādes materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops