Horeogrāfs Agris Daņiļēvičs.
Horeogrāfs Agris Daņiļēvičs.
Foto – Timurs Subhankulovs

Kā Agris Daņilevičs atveseļojies pēc malārijas 2

Pazīstamais horeogrāfs Agris Daņiļevičs pilnībā atlabis pēc pārciestās malārijas. Veselību nostiprinājis, atpūšoties laukos un slēpojot Alpos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Nepatīkamu pārsteigumu, februārī atgriežoties Latvijā pēc drauga dāvātā atpūtas ceļojuma uz eksotisko Tanzāniju Āfrikā, piedzīvoja pazīstamais horeogrāfs un deju grupas „Dzirnas” vadītājs Agris Daņiļevičs – atklājās, ka viņš saslimis ar dzīvībai bīstamo malāriju un nedēļu pēc atgriešanās nokļuva reanimācijā. Nu horeogrāfs veiksmīgi atveseļojies un dalās pieredzē par piedzīvoto.

„Tas var notikt ar ikvienu, kam gadās būt šajā zemē,” brīdina Agris. Viņš uzsver – varbūtība, ka pēc tā dēvētā malārijas oda koduma iespējams saslimt, ir diezgan liela, un aicina eksotisku zemju apmeklētājus būt piesardzīgiem. „Patiesībā piesargāties no inficēšanās nav tik sarežģīti. Malārijas odi Āfrikā ir tādi paši odi kā pie mums – tiem nepatīk pretodu līdzekļi. Ja esi pedantiski rūpīgs cilvēks, lietojot pretodu smēri, vari iztikt bez profilakses tablešu lietošanas. Dienā tas nav vajadzīgs, bet vakarā, naktī ap gultu obligāti jāapliek baldahīns un jāpārbauda, vai iekšpusē jau nav iekļuvis kāds ods. Malārijas odi ir divreiz mazāki un ātrāki nekā mūsējie, noķert un nosist tādu ir gandrīz neiespējami. Ceļotāji slimību pārslimo smagāk nekā vietējie, kuri bieži vien tiek no tās vaļā, lietojot homeopātiskus līdzekļus.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā atšķirt, ka nepatīkamu pašsajūtu raisošās pazīmes ir tieši malārija, nevis gripa vai cita slimība? „Zinājām, ka braucam uz zemi, kur ir iespēja inficēties. Malārijas inkubācijas periods ir apmēram divas nedēļas. Saslima arī mans draugs – sapratām, ka neesam lietojuši pretodu līdzekli tik rūpīgi. Viss sākās ar sliktu pašsajūtu, bet ātro palīdzību uzreiz nesaucu. Kad sapratu, ka sajūta nelīdzinās tai, kas ir gripas vai citas tradicionālas slimības gadījumā – bija milzīgi augsta temperatūra, svīšana, apetītes trūkums, galvassāpes, un pilnīgs bezmiegs, murgains stāvoklis – tad rīkojos. Gulbja laboratorijā veiktās analīzes apstiprināja malāriju, braucu uz slimnīcu. Šokēts nebiju, jo nebiju izslēdzis tādu iespēju. Neesmu no tiem cilvēkiem, kuri domā – ar mani nekas tāds nekad nenotiks.”

Viņa gadījumā slimību Agris dēvē par salīdzinoši vieglu, lai arī pēc atgriešanās trīs dienas pavadīja reanimācijā Latvijas Infektoloģijas centra stacionārā. „Nebija tā, ka gulēju bezsamaņā. Protams, nebija arī patīkami. Principā trīs dienu laikā bijām tikuši vaļā no malārijas vienšūņiem. Es atveseļojos mazliet ilgāk nekā draugs, astoņas dienas, jo atgriežoties Latvijā, biju „pieķēris klāt” arī plaušu karsoni.”
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.