Publicitātes foto

Agneses Bules “Latviešu gaisa dārzos” 0

Sestdien, 7. jūlijā, no plkst. 11 būs atvērta RIBOCA1 izstāde “Sensorijs: ķermeņa reakcijas palēnināšanas un jaunas maņu politikas laboratorija”, bet no plkst. 12 līdz 15 notiks “Latviešu gaisa dārzu” otrais hepenings ar Agnesi Buli, informēja projekta kuratore Inga Šteimane.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Mākslas stacija Dubulti sadarbībā ar Rīgas Starptautisko laikmetīgās mākslas biennāli rīko Agneses Bules pasākumu sēriju “Latviešu gaisa dārzi”, kas notiek no 30. jūnija līdz 8. septembrim.

Agnese Bule ir māksliniece, kas radījusi laikmetīgu mītu: “Latviešu sapnis”. Divdesmit gados tas ir kļuvis par autores radošo zīmolu un par laikmetīgās kultūras pamanāmu izpausmi ne vien profesionālās izstādēs, bet arī amatnieku tirdziņos. Kas ir “Latviešu sapnis”? Tie ir dizaina valodā veidoti tēli vai drīzāk zīmes: “Latvietis pūš pīlītes”, “Dzintara latvietis”, “Cukura latvietis”, “Latvietis zūd kokos”, “Latvietis velk deķi” un citi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Cik daudz ir latviešu un viņu sapņu? To skaits ir milzīgs. Latviešu sapņi kā miriādes dzimst dažādos materiālos, pārsteidzošās tehnikās un saturiskos kontekstos – plakāti, atklātnes, objekti, saldumi, performances, mīti, pasakas, sveces, audumi, video un nu arī augi. Katra nākamā versija rodas vai nu no laikapstākļiem, vai dzīves notikumiem, vai zīmīgiem datumiem kalendārā, bet, vislielākajā mērā smeļoties jebkuras formas turpināmības ideju no tradicionālās kultūras. Kā nebeidzamas ir folkloras variācijas, tā nebeidzamas ir Agneses Bules “Latviešu sapņa” versijas,” pauž Inga Šteimane.

Pasākumu sērija “Latviešu gaisa dārzi” Mākslas stacijā Dubulti ir jauna “Latviešu sapņa” versija. Tā atradusi savu veidolu kā saruna par un ap Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA1) īpašo izstādi “Sensorijs: ķermeņa reakcijas palēnināšanas un jaunas maņu politikas laboratorija”.

Bule, paturot prātā Solvejas Ovsenas kūrēto izstādi, kas pievēršas cilvēka ožai, dzirdei, taustei un garšas sajūtai, veido piecus hepeningus un piecas sarunu tūres Mākslas stacijā Dubulti. Katrs hepenings un saruna notiek “Latviešu sapņa” garā ar tam raksturīgiem elementiem: scenogrāfiju, jaunu mītu vai pasaku stāstīšanu, publikas aktīvu iesaistīšanu, tirdziņu un pārsteiguma balvām.

Mākslas stacijas Dubulti kuratore Inga Šteimane Agneses Bules “Latviešu gaisa dārzus” raksturo kā konceptuāli stilizētu provinciālu komentāru. Viņa norāda, ka “Latviešu gaisa dārzu” kontekstus jāmeklē gan izstādē “Sensorijs”, gan citās aktualitātēs, starp kurām jāizceļ spožais Latvijas literatūras eksporta platformas “Latvian Literature” radītais introvertā latvieša tēls un RIBOCA1 kritiķu pseidopatriotiski konstruētais aizvainojums.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.