Agita par zoba raušanu atdeva visu naudu, kas tobrīd viņai bija. Kā to spētu maznodrošināts iedzīvotājs? 43
Rīdziniece Agita piedzīvojusi nepatīkamus brīžus, kad pēkšņi sācis sāpēt zobs. Sestdienas naktī par zoba izraušanu samaksājusi 219 eiro, vēsta raidījums “Bez tabu”.
Sestdienas naktī Agitai sācis sāpēt zobs. Pretsāpju līdzekļi neiedarbojās. Devās uz diennakts zobārstniecības klīniku. Zobs tika izrauts, un par pakalpojumu nācās samaksāt 219 eiro.
Agita zobārstu apmeklē regulāri. Savu dakteri sestdienas nakts vidū nav gribējusi traucēt, kad zobs sācis sāpēt, tāpēc izmantojusi diennakts iestādes palīdzību.
Agita par zoba raušanu norēķinājusies un atdevusi visu naudu, kas viņai bija.
Ir neizpratnē, kā to spētu maznodrošināts iedzīvotājs, students vai pensionārs ar maziem ienākumiem?! Agita uzskata, tā ir nepamatoti augsta cena, un pacientiem nav izvēles. Ja sāp zobs, spiesti maksāt, cik tiek prasīts.
Agita, samaksājusi 219 eiro par zoba izraušanu:
Zoba sāpes bija neciešamas. Nolēmu meklēt dežūrklīniku. Vienīgā, ko Rīgā atradu, bija Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība. Sazvanīju. Teica, lai braucot pie viņiem! Pajautāju par cenu, atbildēja, ka no 160-200 eiro.
Nolēmu braukt, jo sāpēja jau visa galvas puse un pretsāpju tabletes neiedarbojās. Aizbraucu, izrāva gudrības zobu. Kad nosauca summu, kas jāmaksā, biju šokā. Tie bija 219 eiro.
Rodas jautājums, cik šī summa ir adekvāta? Vai tiešām zoba izraušana sastāda tādu ciparu? Kādu cenu grib, tādu skrūvē, jo labi apzinās, ka šis ir gadījums, kad cilvēkam nav izvēles un viņš piekritīs maksāt, cik prasīs, jo zobu sāpes ir neciešamas.
Agita piebilst, ka pēc zoba izraušanas ir vēl citi tēriņi, piemēram, jāmaksā par antibiotikām, kas ir jālieto.
Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecības vadītāja informē, ka cenas ir saskaņā ar cenrādi. Mājaslapā tās ir norādītas. Pacienti var arī izmantot cenu kalkulatoru un aprēķināt, cik viņiem būs jāmaksā kopā un par katru procedūru atsevišķi. Par cenām jāinteresējas vēl pirms vizītes.
Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders akcentē, ka valsts apmaksā zobārsta pakalpojumus bērniem līdz 18 gadu vecumam, bet neregulē privāto zobārstniecības pakalpojumu cenas un nenosaka cenu griestus, ja pakalpojums tiek sniegts pieaugušajiem.
Tā kā zobārstniecības pakalpojumu sniedzēji, kas galvaspilsētā strādā brīvdienu naktīs, ir vien pāris, tad nav konkurences. Ja būtu lielāka konkurence, cenas būtu zemākas.