Dr. Edgars Mednis,
Dr. Edgars Mednis,
Foto: Ekrānuzņēmums no “Youtube” video

“Āgenskalna klīnikas” ārsts Mednis lūdzis LĀB Sertifikācijas padomei pagarināt paskaidrojumu sniegšanas termiņu 0

“Āgenskalna klīnikā” strādājošais Edgars Mednis ir lūdzis Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) Sertifikācijas padomi pagarināt paskaidrojumu sniegšanas termiņu, aģentūra LETA uzzināja biedrībā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Kā informēja LĀB, termiņa pagarinājums pieprasīts, jo Sertifikācijas padomes sēdē skatāmais Ētikas komisijas priekšlikums “radījis plašu rezonansi sabiedrībā”, un tas skarot ne tikai Medņa profesionālās, bet arī viņa kā indivīda tiesiskās intereses.

Sertifikācijas padome ir respektējusi Medņa tiesības paskaidrojumus sniegt “saprātīgā termiņā”, atzīstot, ka dotais termiņš bijis pārāk īss. Tagad jautājumu par Medņa sertifikāta anulēšanu plānots skatīt ārkārtas sēdē 26.novembrī.

CITI ŠOBRĪD LASA

No LĀB paziņojuma gan noprotams, ka informācija par lēmumu netiks publiskota. “Par sēdes laikā iegūtās informācijas un pieņemtā lēmuma publiskošanas iespējām, neskatoties uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušām dažādām versijām un normatīvo aktu interpretācijām, LĀB savu viedokli nav mainījusi un joprojām uzskata, ka tai nav tiesiska pamata personas datu šāda veida apstrādei,” atrunājas biedrība.

Pēc LĀB pārstāvju vārdiem, biedrība “aktīvi sadarbojas” ar Veselības ministriju, Veselības inspekciju (VI) un kolēģiem, kas pārstāv pārējo ārstniecības personu intereses, nolūkā izstrādāt normatīvo regulējumu, kas šādās situācijās dotu tiesības informēt sabiedrību ar LĀB institūciju pieņemtajiem lēmumiem.

Uzmanība Medņa darbībām tika pievērsta pēc nevakcinēta zēna nāves no difterijas Bērnu slimnīcā, kad Mednis faktiski sāka vainot šajā nāvē mediķus. Pēc nevakcinētā zēna nāves Āgenskalna klīnikā strādājošais Mednis vietnē “Telegram” spriedelēja, ka ar difteriju slimojošo bērnu vecāki esot izmantojuši savas Pacientu tiesību likumā noteiktās tiesības un pieņēmuši lēmumu atteikties no meitu turpmākas ārstniecības, jo esot secinājuši, ka “meitu veselībai un dzīvībai var tikt nodarīts kaitējums, kā tas notika ar brālīti, kuru vecāku ieskatā “noārstēja” līdz nāvei”.

Šāda vēršanās pret ārstējošajiem mediķiem izsauca asu Bērnu slimnīcas pretreakciju, aicinot dažādas institūcijas vērtēt Medņa rīcību. Latvijas Pediatru asociācija lūdza apturēt Mednim izsniegto sertifikātu.

Arī LĀB tika izteikts nosodījums par šiem paziņojumiem un nolemts, ka LĀB Ētikas komisija vērtēs Medņa publiskos izteikumus par vakcināciju, lemjot arī par jautājuma tālāku virzīšanu Sertifikācijas padomē. Ētikas komisijas lēmumu tika pieņēmusi, taču kategoriski atteicās to izpaust, jo to nevēloties pats Mednis. LĀB šo vēlmi respektēja, atsaucoties uz vispārīgo datu aizsardzības regulu.

Reklāma
Reklāma

Vēlāk tomēr nāca gaismā, ka Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisija nolēmusi rosināt anulēt Āgenskalna klīnikā strādājošajam Edgaram Mednim izsniegto sertifikātu pediatra specialitātē un homeopāta papildspecialitātē.

Tāpat LĀB valde lūdza tiesībsargājošām institūcijām vērtēt, vai Medņa publiskajos izteikumos sociālajos tīklos nav saskatāma iespējama naida runa. Valsts policija (VP) tika atteikusies sākt kriminālprocesu pret Āgenskalna klīnikā strādājošo Medni pēc saņemtajiem iesniegumiem no Veselības inspekcijas un Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai par iespējamu neslavas celšanu slimnīcai un tās personālam. Arī Rīgas Ziemeļu prokuratūrā, izvērtējot LĀB, iesniegumu nolēma nesākt kriminālprocesu.

VP šādu lēmumu pieņēmusi, uzsverot, ka krimināllikumā atbildība paredzēta par neslavas celšanu otrai personai, nevis pret iestādi vai uzņēmumu. Savukārt prokuratūra vērtēja, ka ārsti nav īpaši aizsargājama grupa, attiecīgi goda aizskārums esot risināms civiltiesiskā tiesvedībā, nevis kriminālprocesā. Daļa šo lēmumu tikuši apstrīdēti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.