Kā runāt ar āderēm, kodus nezinot 13
Lai dievišķajā kodu sistēmā ietvertās zināšanas izmantotu āderu meklēšanā, vajadzīga īpaša iedziļināšanās un smalkās matērijas sajūta, tāpēc tas pa spēkam vienīgi ļoti augsta ranga speciālistiem. Taču zināšanu minimumu, kas ļauj sadzīvot ar āderēm, nenodarot ļaunu savai veselībai un labsajūtai, der apgūt ikvienam.
1. Tikt skaidrībā par savu biopolaritāti (to var noskaidrot ar svārsta starpniecību vai pie šādos jautājumos kompetenta dziednieka). Ja tā ir mainīga, āderu meklēšanai labāk klāt neķerties, ja (+) polaritāte ir kreisajā, kā tas ir kreiļiem, rādījuma rezultāti jānolasa spoguļattēlā.
2. Uzzināt savu svārstību lauka atslēgas skaitli.
3. Atcerēties, ka svārsts klausa visiem, tikai vajag izvēlēties īsto. Precīzāki rādījumi ir tad, ja pa svārstam (leņķim) tur abās rokās.
Meklējot gruntsūdeņu āderes (ja labajā rokā ir (+), kreisajā (–) un tiek ievērots princips – cik garš, tik plats)
4. Šķērsojot āderes ārējo malu, leņķis (svārsts) sāk griezties uz iekšu. Tas norāda uz noteiktā dziļumā esošu ūdens daudzumu – āderi.
Lēni ejot virzienā, kurā griešanās saglabājas, vispirms atrod dzīslas tecēšanas ceļu, atceroties, ka tas neveido taisnu līniju. Tad meklē starojuma zonu, rēķinoties, ka tā ir proporcionāla dziļumam 1:10 (ja ādere piecu metru dziļumā, jārēķinās ar pusmetru platu kaitīgā starojuma zonu).
Ja atrastā ādere ir telpā, gulta no tās jāatvirza. Taču darbagalds, pie kura nav jāsēž visu dienu, tikai sarežģītu problēmu risināšanas brīžos, tur var palikt.
1. Ja labajā rokā satvertais svārsts (leņķis, rīvīte) sāk virināties, bet kreisajā turētais paliek uz vietas – lūzums (tātad lūzuma noteikšanai noteikti vajadzīgi divi priekšmeti jeb svārsti.) Lai secinājumu apstiprinātu, pretī vietai, kur svārsts sāk rādīt lūzumu, vēlams apskatīt pretējo sienu. Lūzuma zonā vienmēr ir plaisājumi, lai cik spēcīga bijusi pamatu armatūra.
2. Ja abi rokās satvertie priekšmeti (svārsti) sāk virināties šurpu turpu – uziets avots. Tāpat uz avotu norāda tikai viens priekšmets, kas sāk riņķojumu pa kreisi (atšķirība no gruntsūdeņu āderes, jo virs tās svārsts tikai pagriežas pa kreisi, nevis riņķo.) Uz vietu, kur darbojas smalkā matērija, attiecas mazliet citāda fizika – to pierāda Rīgas domes ēka. Pēc uzcelšanas tās pagrabstāvā bija vērojama paaugstināta gruntsūdens līmeņa izraisīta sienu plaisāšana.
2009. gadā Rīkstnieku brālība tur izveidoja ugunsāderi, un jau pēc gada, reizi mēnesī kopā ar būvniekiem veicot ģeoradara skenējumus, varēja pārliecināties, ka problēma novērsta.