Ādažos top jauna skolas ēka, durvis vērs pēc gada 0
Šonedēļ Ādažos svinīgi uzsāks skolas jaunās ēkas karkasa būvniecību, vēsta Ādažu novada dome. Līdz šim gandrīz pabeigts pamata laukums ar teju 400 pāļiem 14m dziļumā, kā arī veikti demontāžas darbi, zemes plenēšana, pārliktas komunikācijas, veikta testa pāļu izbūve un testēšana.
Plānots, ka skolas jaunā ēka darbu varēs uzsākt 2019./2020. mācību gadā, savukārt skolas ēkas otrās kārtas (sporta zāles) un trešās kārtas (specializēto mācību kabineti) būvniecība paredzēta līdz 2022. gada decembrim. Skolas jaunā ēka ir paredzēta 1.-4. klašu skolēniem, bet esošo Ādažu vidusskolas ēku turpinās izmantot 5.-12. klašu skolēni.
Kā iepriekš ziņots, Ādažu novada dome noslēgusi līgumu par skolas jaunās ēkas pirmās kārtas būvniecību par 10,5 milj. eiro bez PVN jeb 1422 eiro/m² bez PVN un ielas (Attekas ielas turpinājuma) izbūvi par 1,27 milj. eiro bez PVN. Noslēdzoties konkursa “Skolas būvdarbi Ādažos” iepirkumam, būvniecības līguma slēgšanas tiesības tika piešķiras SIA “Monum”. Atbilstoši SIA “Nams” izstrādātajam būvprojektam “Jauna skolas ēka Ādažos”, skolas jaunās ēkas pirmās kārtas platība ir 7282,5m2, un tās ietvaros tiks izbūvēti 32 mācību kabineti.
Lai samazinātu ekspluatācijas izmaksas, ēka izprojektēta ar augstiem energoefektivitātes rādītājiem. Būvdarbiem paredzētais termiņš – 15 mēneši.
“Šis ir viens no lielākajiem infrastruktūras projektiem Ādažos, ko pēdējo gadu laikā īsteno Ādažu novada dome. Skolas pirmās kārtas izbūve ne vien nodrošinās Ādažu novada iedzīvotājiem vispārējās izglītības iestādes pakalpojuma pieejamību novadā, bet arī turpinās veidot Gaujas un Attekas ielu kā telpiski vienotu un arhitektoniski izcilu vietu Ādažos,” pārliecināts Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.
Skolas jaunās ēkas būvniecība notiek, īstenojot projektu “Vispārējās izglītības iestādes mācību vides uzlabošana Ādažu novadā”, piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa 8.1.2. “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” ietvaros.