Foto: Pixabay

Ādas fotoatjaunošana. Kas tā tāda, skaidro kosmetoloģe 0

Latvijas nestabilais klimats, slikti ieradumi un saules pastāvīgā agresīvā ietekme uz ādu neizbēgami paātrina mūsu novecošanās procesu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Šī iemesla dēļ fotoatjaunošana joprojām ir populāra, pārbaudīta un pieprasīta procedūra Latvijas sieviešu vidū, skaidro ārste-kosmetoloģe Inga Groskopa no estētiskās medicīnas klīnikas “Panacea Premium”.

Fotoatjaunošanas procedūras pamatā ir bioķīmisko iekaisuma procesu imitācija. IPL-sistēma (aparāts šīs procedūras veikšanai) izstaro gaismu, kura iekļūst dažāda dziļuma ādas slāņos un kuru absorbē konkrēti “mērķi” – pigmenta plankumu melanīns, paplašināto kapilāru hemoglobīns un oksihemoglobīns, kā arī dermā esošs ūdens. Šī procesa laikā visi “mērķi” stipri sasilst, un var teikt, ka tajos rodas mākslīgi izraisīts lokāls iekaisums. Tomēr ādas virsma netiek bojāta.

CITI ŠOBRĪD LASA

No medicīnas viedokļa termins “fotoatjaunošana” nav visai korekts – tas ir tiešs angļu vārda “photorejuvenation” tulkojums. Ar šīs procedūras palīdzību ir iespējams ne tikai panākt atjaunojošu efektu, uzlabojot ādas struktūru, paaugstinot tonusu, sašaurinot poras un izlīdzinot sīkas grumbas, bet arī likvidēt asinsvadu paplašināšanos un nevēlamo pigmentāciju.

Pēc fotoatjaunošanas procedūras ir iespējami nevēlami efekti, kas nav uzskatāmi par procedūras blakusefektiem, taču var sabojāt noskaņojumu, ja jūs neesat tiem gatavi: var rasties apsārtums un tūska, kas var saglabāties līdz trim dienām, kā arī pigments, kas nolobās divu nedēļu laikā, var palikt tumšāks.

Vai var rasties bīstamas blakusparādības? Jā, noteikti. Fotoatjaunošanas laikā pastāv apdeguma risks. Tas ir iespējams gadījumā, ja klienta ādai ir iedegums vai ja neilgi pirms procedūras āda tika pakļauta agresīvai iedarbībai (ķīmiskais pīlings, saunas apmeklējums). Apdegumu var iegūt arī uz dažu medikamentu lietošanas fona.

Aklums ir visnopietnākās oficiāli reģistrētās fotoatjaunošanas procedūras sekas. Tomēr šis gadījums ir medicīniskas kļūdas rezultāts. Lai izvairītos no līdzīgas situācijas, procedūru nedrīkst veikt orbītas apvidū.

Lai ko jums arī solītu skaistie un skaļie reklāmu teksti, procedūras efekts nebūs pamanāms jau nākamajā dienā. Dažos gadījumos, lai sasniegtu ilgstošu rezultātu, būs nepieciešamas 3-4 procedūras ar 3-4 nedēļu intervālu.

Fotoatjaunošanu nedrīkst uztvert kā “parastu” kosmētisko procedūru vienīgi tās popularitātes dēļ.

Tā ir medicīniskā manipulācija, kas ir visai traumatiska. Šo procedūru var veikt tikai sertificēti ārsti un tikai ar sertificētu un pārbaudītu aprīkojumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.