
“Abu Meri vēl nav atkāpies?” Sabiedrība prasa atbildes par bīstamo infekciju un vērtē, kuram jāuzņemas atbildība 0
Situācija Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) joprojām ir mainīga – katru dienu nodaļā tiek uzņemti jauni pacienti ar apstiprinātu Šiga toksīnu producējošu E. coli infekciju, vienlaicīgi ir bērni, kuri tiek izrakstīti no slimnīcas, lai turpinātu ārstēšanos mājās. Pašlaik slimnīcas Infekciju nodaļā ārstējas 22 bērni un viens bērns – Intensīvās terapijas nodaļā.
Līdz vakardienai Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) kopā reģistrēti 39 saslimušie, tostarp 37 bērni.
Latvijas iedzīvotāji ar satraukumu un bažām seko līdzi jaunākajai informācijai. Visi vēlas pēc iespējas ātrāk noskaidrot, kas vainojams pie infekcijas uzliesmojuma.
E.coli infekcija tiek apspriesta arī sociālo mediju platformā “X”. Kāds lietotājs šorīt rakstīja: “Nez, cik saslimušo bērnu vēl nav zināmi? Iemesls un infekcijas avots tā arī nav noskaidrots. Nezināms. Abu Meri vēl nav atkāpies?” Viņš uzsvēra, ka joprojām “cēlonis un avots NAV konstatēts, un slimo bērnu skaits pieaug”, kā rezultātā, viņaprāt, veselības ministram vajadzētu atkāpties.
Ar E. coli infekciju konstatēti 36 smagi saslimušie bērni. Nez cik saslimušo bernu vēl nav zināmi? Iemesls un infekcijas avots tā arī nav noskaidrots. Nezināms. Abu Meri vēl nav atkāpies?
— Eriks 🇱🇻 (@Egriks) March 31, 2025
Citi “X” lietotāji, kas iesaistījās diskusijā gan pauduši pretēju viedokli.
“Abu Meri izplata to infekciju? Vai bērni inficējušies slimnīcā? Ārsti dara, ko var, kāpēc pie slimības ierosinātāja vainīgs veselības aizsardzības ministrs?”
Abu Meri izplata to infekciju? Vai bērni inficējušies slimnīcā? Ārsti dara, ko var, kāpēc pie slimības ierosinātāja vainīgs veselības aizsardzības ministrs?
— Oliniete (@Oliniete2) March 31, 2025
Kāpēc viņam būtu jāatkāpjas?
— Arnolds (@ArnoldsDelins) March 31, 2025
Ko dos tas ka Abu Meri atkāpsies? Pēkšņi uzzināsim iemeslu? 🤷🏻♀️ Tas tikai visu sarežģītu, diez vai jaunais ministrs uzreiz atnāks un 100% pateiks kur ir vaina! Vainīgs šajā situācijā ir tas kas nav ievērojis higēnas normas (visdrīzāk pārtikas ražotājs)
— Maija_Mori (@MoriGirlMay) March 31, 2025
Nu diez pingpongs. Katrs dara savu. SPKC lokalizē iespējamās skolas, PVD pārbauda tajās pārtiku. Ja tur ar pārtiku viss kārtībā, tad SPKC turpina meklēt citus iespējamos infekcijas avotus. Katrs vienkārši rīkojas savas kompetences ietvaros.
— Imants (@Unabomberz) March 31, 2025
SPKC atgādina pārtiku apstrādāt termiski atbilstoši, zem tekoša ūdens skalot augļus un dārzeņus, un īpaši tos produktus, kas netiks termiski apstrādāti pirms patēriņa. Ja parādās infekcijas simptomi – krampjveida sāpes vēderā vai asiņaina caureja – nekavējoties jāsazinās ar ārstu.
Ja bērnam parādās sūdzības vai vērojama veselības stāvokļa pasliktināšanās, ir jādodas uz tuvākās slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļu vai jāzvana uz tālruni 112.
Ja vecāki dodas uz Bērnu slimnīcas Neatliekamās medicīnas centru, jo ir aizdomas, ka bērna fēcēs ir asiņu piejaukums, vēlams to nofotografēt un uzrādīt fotogrāfiju, ierodoties slimnīcā.