Hosams Abu Meri
Hosams Abu Meri
Foto – Edijs Pālens/LETA

Abu Meri: Pārmetumi par runāšanu valsts valodā ir diskriminācija! 58

Ārsts un Saeimas deputāts Hosams Abu Meri (“Vienotība”) sašutis par “MFD Veselības grupa” vadības rīcību, piespiežot ārsti aiziet no darba par viņas vēlēšanos runāt ar pacientiem valsts valodā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Ja darba devējs pārmet ārstei to, ka viņa ar latviski runājošiem cittautiešiem izvēlējusies runāt valsts valodā, tad tā ir diskriminācija un rupjš pārkāpums no darba devēja puses, kas pelnījis Valsts valodas centra, Tiesībsarga biroja un iespējams arī citu iestāžu uzmanību,” sarunā ar “Latvijas Avīzi” notikušo komentēja Abu Meri. Viņš arī pieļāva, ka gan šo gadījumu, gan valsts valodas situāciju darba tirgū kopumā vajadzētu izvērtēt parlamentā.

“Saeimas Cilvēktiesību komisijai vajadzētu uzaicināt iesaistītās puses un atbildīgo iestāžu pārstāvjus. Varbūt nepieciešami vēl kādi likuma grozījumi, lai šādi gadījumi neatkārtots,” sprieda deputāts. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (NA) informēja, ka komisija esot lietas kursā par notiekošo un plāno šai problēmai veltīt kādu no tuvākajām sēdēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī Abu Meri savā ārsta praksē esot saskāries ar pacientiem, kas latviešu valodu nezina vai arī runā tajā vāji un lūdz viņus konsultēt kādā citā valodā. “Ja pacientam vieglāk komunicēt kādā citā valodā, ko es pārzinu, tad varam sazināties arī tajā. Ja ne – tad atvainojos, ka nevarēšu palīdzēt,” teica Abu Meri. Viņš pats pēc izcelsmes ir Libānas arābs un Latvijā dzīvo kopš 1993. gada, bet vienlaikus viņam neesot izprotams, kādēļ daudzi šeit dzīvojošie cittautieši pat 27 gadus pēc neatkarības atjaunošanas nevēlas apgūt un lietot latviešu valodu.

“LA” jau rakstīja par traumatoloģi-ortopēdi Ditu Danosu, kura no sava darba devēja “MFD Veselības grupa” un pacientiem saņēmusi pārmetumus par runāšanu latviešu valodā. Par to sūdzējušies pat gados jauni pacienti un valsts iestādēs strādājošie, kuriem latviešu valodu vajadzētu pārvaldīt gana labā līmeni. Nespējot izturēt pastāvīgo spiedienu, Danosa uzrakstījusi atlūgumu un vērsusies ar iesniegumu Valsts valodas centrā. Iepriekš līdzīgas situācijas veidojušās arī citās medicīnas iestādēs.

“Latvijas avīzes” rakstu “Daktere spiesta pamest darbu, jo viņa ar pacientiem runā valsts valodā” lasiet šeit:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.