Foto – Aija Geida

Ābolu čipsi – kraukšķīgi un iekšpusē patīkami gaisīgi 0

Veikalā nopirku garšīgus ābolu čipsus. Mūsmājās ābeļu zari lūst no pārpilnības, gribētos tādus uztaisīt pašam. Kā to izdarīt, lai čipsi būtu kraukšķīgi un iekšpusē patīkami gaisīgi? ILGVARS D. REMBATĒ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Ražotāji savu čipsu recepti, protams, neatklāj. Bet, vairākkārt eksperimentējot ar ābolu žāvēšanu un izpētot tehnoloģiju ārvalstu literatūrā, ir izdevies arī mājas apstākļos iegūt gardus ābolu čipsus. Lai būtu gan kraukšķīgi, gan vidū mīksti un gaisīgi, pirms žāvēšanas šķēlītes mērcē speciāli sagatavotā šķidrumā, kam pievienota soda.

Svarīga ir izejvielu kvalitāte – tikai veseli, no koka lasīti stingri, saldi un sulīgi āboli. Tie nevar būt krituši, tārpaini. Mīksti un pārgatavojušies arī neder – čipsi salūzīs vēl neizžuvuši, savukārt no skābiem nebūs gardi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vispirms sagatavo mērcēšanas šķidrumu. Litrā ūdens izšķīdina pustējkaroti sodas, divas ēdamkarotes cukura un pustējkaroti malta kanēļa. Ābolus nomazgā, nosusina, noņem kātiņus un veselus liek elektriskajā dārzeņu rīvē, un speciāli paredzētais asmens tos sagriež plānās šķēlītēs. Pēc tam šķēlītes uz 10 minūtēm iemērc šķīdumā un vairākas reizes apmaisa. Tad pa vienai kārto uz kaltēšanas kastes paplātēm, kas izklātas ar cepampapīru. Žāvē +46…+47 °C aptuveni 12–24 stundas (viss atkarīgs no ierīces jaudas un uzbūves), līdz rokās paņemti čipsi salūst. Lielražotāji žāvē augstākā temperatūrā, +55…+60 °C, kas padara tos vēl kraukšķīgākus, bet diemžēl temperatūrā virs +50 °C strauji zūd vitamīni un citas vērtīgas vielas. Te katram pašam jāizvēlas, kam dot priekšroku – izcilam kraukšķīgumam un trauslumam vai uzturvērtībai.

Kad čipsi gatavi, tos vēl siltus saliek burkās un uzreiz aizvāko – ja galaproduktam piekļūst mitrums, čipsi dažu stundu laikā kļūst mīksti un nav garšīgi. Ja vēlas intensīvāku garšu, mērcēšanas šķidrumam var pievienot vairāk malta kanēļa un cukura. Turklāt svarīgi izmantot svaigu kanēli, kas ir ļoti aromātisks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.