Āboltiņa: Sudrabai ir tuvas attiecības ar SC atbalstītājiem 1
Valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vēlme iet politikā politikas aizkulisēs nav noslēpums, 19.jūlijā telekanālā LNT izteicās Saeimas priekšsēdētāja un “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa (attēlā).
Āboltiņa kritizēja Sudrabu par to, ka, tuvojoties termiņa beigām amatā, valsts kontrolieres paziņojumi kļūstot arvien politiskāki un viņa bruģējot ceļu savai ienākšanai politikā. Ja cilvēks vēlas iet politikā, tad nevajag šiem mērķiem izmantot savu amatu, bet gan tas jānoliek malā un tad jāiet politikā, izteicās politiķe.
Saeimas priekšsēdētāja Sudrabai pārmeta arī tukšu kritiku – kritizēt neesot slikti, bet no valsts kontrolieres nākot tikai kritika un visu astoņu darba gadu laikā neesot saņemts neviens piedāvājums, kā kaut ko izdarīt un uzlabot.
Āboltiņa atzina, ka Sudraba noteikti ir potenciāli spēcīgs spēlētājs Latvijas politikā. Politiķe sūrojās, ka Sudraba, izveidojot jaunu partiju, tikai sadrumstalos Latvijas politisko sistēmu, taču jautāta, vai Sudrabu varētu aicināt iestāties “Vienotībā”, sacīja, ka tas nebūšot viņas lēmums, bet tas varētu notikt – līdzīgi kā ar Valdi Zatleru, kurš gan izvēlējās dibināt savu partiju.
Runājot par Sudrabas politiskajām simpātijām un potenciālās partijas ideoloģiju, Āboltiņa izteicās, ka viņai esot “informācija, ka Sudrabas kundzei ir tuvas attiecības ar tiem pašiem cilvēkiem, kas atbalsta “Saskaņas centru””.
Dažos jautājumos gan Āboltiņas domas ar Sudrabu saskan, piemēram, jautājumā par “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Dzintara Zaķa rīcību, izvairoties no nodokļu nomaksas, Āboltiņa piekrīt, ka Saeimas deputāta morālā atbildība ir daudz augstāka nekā citiem iedzīvotājiem. “Šis ir viens no retajiem apgalvojumiem, kurā es piekrītu Sudrabai,” sacīja politiķe.
Āboltiņa atzina, ka Zaķis kopumā pieļāvis kļūdas, tostarp situācija ar nodokļu nomaksu bija jāatrisina ātrāk. Viņa atzina, ka deputātiem ar savu piemēru ir jārāda priekšzīme, īpaši situācijā, kad valsts mudina iedzīvotājus maksāt nodokļus. Tāpat viņa norādīja, ka ikvienam politiķim jārēķinās, ka sabiedrība no viņa sagaida augstākus morāli ētiskos standartus un šis gadījums noteiki ietekmēs vēlētāju attieksmi pret “Vienotību” un, iespējams, arī pret pašu Zaķi.