LETA

Āboltiņa: skaidri jāapzinās sekas savam balsojumam referendumā 0

Latvijas kā demokrātiskas un nacionālas valsts būtība un pamatprincipi, kas noteikta Satversmē, būtu jāskaidro ne tikai politiķiem, bet arī citām valsts institūcijām, uzskata partijas “Vienotība” priekšsēdētāja un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

“Gaidāmais referendums par valsts valodu ir kāpinājis visu Latvijas iedzīvotāju interesi par Satversmi, un šī ir iespēja aktīvāk skaidrot Satversmes virsprincipus un valsts kultūrvēsturiskos pamatus. Šajā procesā aktīvi jāiesaistās arī tām valsts institūcijām, kuru pienākumos ir veicināt pilsonisko izglītību, valsts valodas lietošanu, sabiedrības saliedētību un izpratni par valsts kultūrvēsturiskajiem pamatiem,” klāsta Āboltiņa.

“Vienotības” priekšsēdētāja uzsver, ka Latvijai kā nacionālai un demokrātiskai valstij ir ne tikai tiesības, bet arī pienākums veicināt tās pilsoņu izpratni par valsts būtību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Āboltiņa norāda, ka valstij pilsoniskā izglītība ir jāveic pienācīgi un pastāvīgi. “Ir nepieciešama nevis ātra kampaņa, bet gan ilgtermiņa mērķtiecīga rīcība un pasākumi, kuri simboliski sagatavo Latviju tās simtgadei 2018.gadā. Šādi pasākumi jāīsteno valsts pārvaldes iestādēm bez politisko partiju līdzdalības un bez aicinājumiem referendumā balsot par vai pret konkrētiem grozījumiem,” piebilst politiķe.

Savukārt politiskajām partijām un Saeimas deputātiem esot skaidri jāpauž argumentēts viedoklis valsts valodas referenduma jautājumā. Āboltiņa uzskata, ka partiju komunikācija pirms referenduma būtu skaidri jānodala no valsts institūciju īstenotajiem pilsoniskās izglītošanas pasākumiem.

“Latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda ir viens no Latvijas konstitucionālajiem pamatiem. Tas ir iedzīvotāju demokrātiskās līdzdalības un sabiedrības vienotības simbols, kas nedalāmi saistīts ar Latvijas valsts būtību, tās izveidošanas un pastāvēšanas jēgu,” uzsver Āboltiņa un aicina iedzīvotājus, dodoties 18.februārī uz tautas nobalsošanu, skaidri apzināties sava balsojuma būtību un sekas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.