Ekskursijas un degustācijas sidra mīļotājiem 0
Redzu pie sienas plakātu, kas aicina uz ekskursijām pa ražotni un degustācijām.
“Jā, mēs labprāt vasaras mēnešos – no maija līdz oktobrim – uzņemam grupas, izstāstām vēsturi, parādām procesu un dodam nogaršot sidru. Protams, arī pārdodam! Tikai iepriekš ir jāpiesakās pa telefonu vai e-pastu. Šogad ir jau pieteikušies arī uz novembri. Nebaidās no rudens. Ziemā gan mums ir maz apmeklētāju.
Aicinu ciemos vasarā uz Vīna svētkiem, kuri notiek jūlija pēdējās nedēļas nogalē. Tie nu gan ir vareni un lustīgi. Varu palepoties, ka šajos svētkos iesaistās visi Sabiles iedzīvotāji. Ja citās pilsētās iedzīvotājiem vairāk iznāk baudīt pašvaldību organizētos pasākumus, tad Sabilē iesaistās visi, un svētki ir ļoti jautri!”
Kādi ir jūsu nākamo gadu plāni? Vai nevēlaties pamēģināt arī citus ābolu dzērienu paveidus? Amerikā ļoti populārs ir ābolu “cietais” sidrs, kas jau ir grādīgāks. Un tad vēl ir ābolu kalvadoss, tik populārs Francijā un daudzās citās Eiropas valstīs.
“Šobrīd koncentrējamies uz sidru ražošanu, vēlamies turēties pie mūsu pamatvērtībām un augstas kvalitātes nodrošināšanas. Tomēr plānojam arī sidra eksportēšanu ārpus Latvijas. Vēlamies augt gan plašumā, gan apjomos. Noteikti turpināsim ar mūsu mīļajiem āboliem. Mums interesē arī jauni produkti. Tāpēc mēs radījām “Sidrella”, un, cerams, būs jau vēl!”
Mani patīk, ka visi produkti un to noformējums ir ļoti augstā kvalitātē. Saprotu, ka mums Latvijā ir vēl viens ražotājs, ar kuru mēs varam lepoties. Ir skaidrs, ka “Sabiles sidrs” ražotnei ir spoža nākotne. Ļoti vēlos redzēt šos produktus ārzemju tirgos, jo uzskatu, ka “Sabiles sidrs” ir pelnījis tur vietu!
Pēc ciemošanās Sabilē biju uzaicināta pie Polijas vēstnieces Rīgā. Kā ciemakukuli aiznesu Sabiles sidru. Vēstniece pastāstīja, ka pirms vairāk nekā gada, kad Krievija atteicās iepirkt Polijas ābolus, kurus Polija bija eksportējusi uz Krieviju lielos daudzumos, poļi sāka ražot sidru, lai āboli neietu bojā, un ir ļoti apmierināti ar šo jauno biznesu!