9 telpaugi, kurus drīkst turēt guļamistabā 0
Tie draudzīgie augi ne tikai drīkst atrasties guļamistabā, bet ir ieteicami: viņi izdala, nevis apēd skābekli, kā vairākums populāru istabas augu.
Viens vai divi lēni augoši augi ar apaļām lapām nemaz netraucēs. Tie attīra gaisu no ķīmiskiem izdalījumiem, kuri nosēžas kā putekļu kārta uz auga lapām. Tie obligāti jānotīra, citādāk kaitīgie kristāli atgriežas atpakaļ gaisā, kuru mēs elpojam. Augi nedrīkst atrasties pārāk tuvu gultai – ne tuvāk par 1–2 metriem. Citādāk to aktīvā enerģija traucēs mūsu miegam. Augiem guļamistabā nevajadzētu būt pārāk daudz, naktīs tie apēd jums vajadzīgo skābekli.
1. HLOROFĪTS. Neitralizē indīgās vielas (īpaši formaldehīdu), attīra gaisu no mikroorganismiem, mitrina to. Četri pieauguši augi spēj attīrīt gaisu 10 kvadrātmetru lielā istabā 70 – 80%.
2. SPATIFĪLAS. Šis augs apēd kaitīgās vielas gaisā, kuras nonāk istabā caur logu. Spatifīlas normalizē ekstrēmās svārstības un der jebkuram cilvēkam, tās var turēt jebkurā telpā, bet mēs iesakām likt guļamistabā – mierīgam un veselīgam miegam.
3. ALOJA. Pazemina indīgo vielu daudzumu (apēd līdz 90% formaldehīdu, kuru izdala mēbeles no koku skaidām), naktīs izdala skābekli un apēd ogļskābo gāzi.
4. KALANHOJA. Naktī izdala skābekli, novērš depresiju.
5. BEGONIJA (īpaši karaliskā). Neitralizē kaitīgās vielas un mikrobus. Ir materiālās labklājības simbols. Aromāts mazina depresiju, īpaši ieteicams vecu cilvēku guļamistabās un pie dažādām slimībām.
6. SANSEVĒRIJA (zināma kā līdakaste vai sievasmātes mēle) – ideāls guļamistabas augs. Neskatoties uz to, ka vairākums augu nakts laikā noēd skābekli, sansevērija otrādi nakts laikā to ražo. Slēgtās telpās lai uzturētu nepieciešamo skābekļa daudzumu, jums vajadzēs 6 – 8 augus augumā līdz jostasvietai uz vienu cilvēku.
7. ĢERĀNIJA. Iznīcina mikrobus, atsvaidzina gaisu, noņem iekšējo sasprindzinājumu, palīdz normalizēt sievietēm hormonālo fonu. Īpaši derīga bezmiegam, bet var izsaukt alerģiju.
8. ĻOTI DERĪGS KAKTUSS. Labāk iegādāties kaktusu ar garām adatām. Šis augs nogalina mikrobus un mazina kaitīgo gaisa jonizāciju, aizsargājot mūs no elektromagnētiskā starojuma. Tāpēc šis augs jāliek istabās, kur ir dators vai televizors. Labai augšanai kaktusam nepieciešams siltums un gaisma. Istabas puķes labi attīra gaisu, un tāpēc cilvēks mazāk ieelpo viņa veselībai kaitīgās vielas.
9. Labs guļamistabas augs – LAURS. Lauru zariņš bērna gultas galā savā laikā skaitījās labākais līdzeklis bezmiegam. Pieaugušie labi guļ lavandas un rozmarīna klātbūtnē, kuri podiņos parādās ziedu veikalu plauktos.