9. maija plāni: Jelgavā viens piketa pieteikums, Daugavpilī neviens, Rīgā trīs sapulces 0
Jelgavas valstspilsētas pašvaldība saņēmusi pieteikumu par gājiena un piketa rīkošanu 9. maijā Jelgavā, Stacijas parkā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Izvērtējot pasākuma organizatora iesniegumā minēto mērķi, pašvaldība atzina, ka tas neatbilst likumā noteiktās piemiņas dienas raksturam un ir uzskatāms par likumam neatbilstošu, jo slavina komunistiskā režīma ideoloģiju saturošus notikumus, tai skaitā šīs ideoloģijas pārstāvošu uzvaras atceres dienu.
Jelgavas valstspilsētas pašvaldība pasākuma organizatoru informēja par aizliegumu rīkot pieteikto gājienu un sapulci.
Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu “Par Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienas noteikšanu”, kas paredz par Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienu noteikt šī gada 9.maiju.
Daugavpilī nav saņemts neviens iesniegums par 9.maija pasākumu rīkošanu
Daugavpils valstspilsētas domē nav saņemts neviens iesniegums par 9.maija pasākumu rīkošanu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu “Par Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienas noteikšanu”, kas paredz par Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienu noteikt šī gada 9.maiju. Neskatoties uz minēto lēmumu, Rīgā kāds iesniegums pasākuma rīkošanai bija saņemts.
Rīgā 9.maijā bija pieteikts viens publisks pasākums un trīs sapulces
Rīgā 9.maijā bija pieteikts viens publisks pasākums un trīs sapulces, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.
Pašvaldībā atgādina, ka Saeima 31.martā veikusi grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, kas aizliedz pasākumus rīkot tuvāk par 200 metriem no jebkura Latvijas teritorijā esoša padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa, tāpēc pieteiktais publiskais pasākums nav atļauts.
Drošības apsvērumu dēļ nav atļautas arī divas no pieteiktajām sapulcēm. Savukārt vienas sapulces organizatori paši atsaukuši pieteikumu.
Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu “Par Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienas noteikšanu”, kas paredz par Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienu noteikt šī gada 9.maiju. Šajā dienā valsts un pašvaldību iestādes publiskus izklaides un svētku pasākumus nerīkos un arī pašvaldības neizsniegs atļauju publiska pasākuma rīkošanai. Pašvaldībām arī būs jāanulē atļauju publiska pasākuma rīkošanai šogad 9.maijā, ja tāda izsniegta līdz likuma spēkā stāšanās dienai.
Neskatoties uz minēto lēmumu, Rīgā iesniegums pasākuma rīkošanai bija saņemts.
Šajā dienā valsts un pašvaldību iestādes publiskus izklaides un svētku pasākumus nerīkos un arī pašvaldības neizsniegs atļauju publiska pasākuma rīkošanai. Pašvaldībām arī būs jāanulē atļauju publiska pasākuma rīkošanai šogad 9.maijā, ja tāda izsniegta līdz likuma spēkā stāšanās dienai.
Noteikts, ka pašvaldība ir tiesīga pieņemt lēmumu aizliegt sapulces, gājiena vai piketa norisi, izņemot gadījumus, ja sapulces, gājiena vai piketa veids un mērķis atbilst minētās piemiņas dienas raksturam.