Foto: Pexels

9 īpašības, ko partnerī nevarēsi mainīt 0

Neskatoties uz to, ka mīlestība paveic brīnumus, arī tai kaut kas nav pa spēkam. Mēs nevaram mainīt rakstura īpašības, kas nosaka mīļotā personību. Visticamāk, mēģinājumi beigsies ar to, ka attiecības sabruks. Pat ja izdosies izskaust kaitinošās īpašības, jābūt gatavām, ka mūsu priekšā būs cits cilvēks – ne vairs tas, ko iemīlējām. Psychologies.ru eksperti apkopojuši partnera rakstura īpašības un noslieces, par kurām ir svarīgi atrast kompromisu.

Reklāma
Reklāma

1. Saikne ar ģimeni

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Zināmajā jokā: mēs neprecamies ar partneri, bet gan ar visu viņa ģimeni, ir liela daļa patiesības. Partnera jūtas attiecībā uz tuvākajiem radiniekiem var būt ļoti dziļas un nemainīgas. Lai kā mēs vēlētos, lai viņš ar tiem sazinātos mazāk un vairāk laika veltītu mūsu savienībai, tas var nenotikt.

“Ja tev nav izdevies iekļūt viņa saliedētajā ģimenē, tad visi mēģinājumi pārvilkt partneri savā pusē un pārliecināt pavadīt mazāk laika kopā ar tuviniekiem, visticamāk, nolemti neveiksmei,” uzskata attiecību koučs Kriss Ārmstrongs. Un otrādi – ir svarīgi ļaut partnerim neapmeklēt ģimeniskās tikšanās tik bieži, kā to dari tu. Ģimenes izjūta ir svarīga, bet ne jau uz tuvo cilvēku attiecību rēķina.

2. Introverts/ekstraverts

CITI ŠOBRĪD LASA

Pretstati patiešām pievelkas, bet tikai līdz noteiktam brīdim. Reiz tu gribēsi, lai tavs klusumu un vientulību mīlošais partneris atbalstītu tavu vēlmi vairākas dienas pēc kārtas pavadīt ārpus mājas. “Jūs nevarat mainīt cilvēka temperamentu,” saka psiholoģe Samanta Rodmane.- Ja, neskatoties uz psiholoģisko polaritāti, jūs nolēmāt būt kopā, jārēķinās ar to, ka būs jādod viens otram brīvība būt pašam.

3. Hobijs

Mūsu intereses, kas nav saistītas ar profesionālo darbību, palīdz uzturēt iekšējo līdzsvaru. “Mēs zaudējam dzīves piepildījuma un kontroles pār savu dzīvi sajūtu, ja zaudējam to, ko darām nevis naudas pelnīšanai, bet vienīgi savam priekam,” saka Kriss Ārmstrongs. Ja attiecību sākumā tev šķiet, ka mīļotais pārāk daudz laika velta kalnu slēpošanai, balles dejām vai mājdzīvniekiem, nav pamats uzskatīt, ka tas varētu mainīties, kad jūs dzīvosiet kopā.

4. Agresijas pārvaldīšana

Ja cilvēks, ar kuru gatavojies izveidot attiecības, burtiski eksplodē par kādu nenozīmīgu jautājumu, kuru viegli varētu atrisināt mierīgā ceļā, nav vērts cerēt, ka mīlestība to spēs mainīt. “Tā ir problēma, pret kuru no paša sākuma jāizturas nopietni,” pārliecināts Karls Pilmērs, Kornēlijas Universitātes socioloģijas profesors un bestsellera “Simts padomi mīlētājiem” autors. Agresija un nesavaldība ir īpašības, kuras ar gadiem tikai pieaug.

5. Reliģiskie uzskati

„Bieži vien reliģisko uzskatu nesakritības problēma tiek atklāta tikai pēc bērnu piedzimšanas. Pat ja partneris nekad nav runājis par savu reliģisko pārliecību, viņš grib, lai bērni tiktu audzināti atbilstoši viņam tuvajām tradīcijām,” uzsver Samanta Rodmane. – Ja otram partnerim ir citi reliģiskie uzskati, viņš ir ateists vai agnostiķis, visticamāk, viņš neatbalstīs domu, ka bērnam tiks iedvesti vēl kādi citi uzskati.

6. Vajadzība pēc vientulības devas

Tu tiecies katru brīvo minūti pavadīt kopā, kamēr otram cilvēkam ir nepieciešama sava telpa. “Tava partnera vēlme pabūt vientulībā var tikt uzskatīta par atgrūšanu un uztverta sāpīgi,” saka Kriss Ārmstrongs. Taču patiesībā šķirti pavadītais laiks ļauj saglabāt jūtu svaigumu, katra individualitāti, kas galu galā tikai stiprina savienību.

Reklāma
Reklāma

Kad cilvēki visu laiku ir kopā, vienam no viņiem var rasties sajūta, ka attiecības ir vienīgais, ar ko viņi ir aizņemti. Partnerim, kuram nepieciešams vairāk laika sev, lai apdomātu jauno pieredzi, apzinātu jaunās vēlmes un vajadzības, tas izraisa iekšējo pretestību.

7. Vajadzība visu plānot

Tev rūpīgi jāplāno katrs solis, kamēr partneris dod priekšroku spontāniem risinājumiem. Sākumā šī atšķirība var nākt par labu attiecībām: viena puse palīdz otram dzīvot tagadnē un just mirkļa skaistumu, otra dod pārliecību par rītdienu un komfortu, jo viss ir tik labi sagatavots.

“Šķiet, ka tie nav polārie uzskatu pretstati, kas var sagraut attiecības. Tomēr viss ir atkarīgs no tā, cik spilgti tie izteikti,” brīdina klīniskais psihologs Džils Vēbers. Ja jūs tērējat visu enerģiju, lai pārliecinātu viens otru, kā pavadīt nedēļas nogali, vai ģimenes budžets rūpīgi jāplāno, tas neizbēgami izraisīs konfliktus. Šāda atšķirība ir saistīta ar psihes īpatnībām, un jūs nekad neizmainīsiet cilvēkā metodi/paņēmienu, kādā viņš gūst psiholoģisko drošību un komfortu.

8. Attieksme pret bērniem

Ja iepazīšanās sākumā viņš godīgi saka, ka nevēlas bērnus, ir vērts tam ticēt. “Cerība, ka viņa uzskati mainīsies, kad jūsu attiecības attīstīsies, visticamāk, neattaisnosies,” uzskata Ārmstrongs. Pilnīgi dabiski, ka cilvēks brīdina, ka būs gatavs bērniem tikai būdams pārliecināts par partneri, nodzīvojot kopā ar viņu noteiktu laiku. Bet, ja dzirdi, ka viņš nevēlas kļūt par vecāku, un tas nesakrīt ar tavām vēlmēm, tev nopietni jādomā par šādu attiecību nākotni.

9. Humora izjūta

“Mans darbs ar pāriem, kas ilgstoši dzīvo kopā, ļauj apgalvot, ka daudzas nākamās problēmas var prognozēt, uzdodot vienīgo jautājumu: vai cilvēkiem šķiet smieklīgas vienas un tās pašas lietas?” pārliecināts Karls Pilmērs. Humora izjūta ir labs pāra saderības indikators. Ja jūs smejaties kopā, tad, visticamāk, jums ir līdzīgs skatījums uz pasauli, un pret nopietnākām lietām jūs izturēsieties līdzīgi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.