8 lietas, kuras modernās tehnoloģijas tā arī nav spējušas atrisināt pēdējo 20 gadu laikā 6
Tehnoloģiskais progress pēdējo divu desmitgažu laikā neapšaubāmi ir padarījis mūsu dzīvi ievērojami vieglāku un ērtāku. Internets ir kļuvis par revolūciju, mobilie sīkrīki ir atstājuši lielas pēdas tehnoloģiju vēsturē, un visur ir uzlabojusies sīkrīku produktivitāte un lietderība.
Ņemot vērā visu iepriekš minēto, ir dažas nozares un tehnoloģiju aspekti, kas nav sasnieguši savus augstumus, uz kuriem daudzi bija cerējuši. Portāla XDA-Devlopers redaktori nosauc 8 problēmas, kuras tehnoloģijas nav spējušas atrisināt pēdējo 20 gadu laikā.
1. Akumulatora darbības laiks un izturība
Neskatoties uz visiem viedtālruņu sasniegumiem pēdējo desmitgažu laikā – veiktspēju, displejus, kameru kvalitāti, jaunus formas faktorus – akumulatori joprojām ir vienīgā sastāvdaļa, kas ir tikpat pakļauta nolietojumam kā iepriekš un kas pēc dažiem gadiem ir jānomaina.
2. Mobilie dati un Wi-Fi
Mobilais internets un Wi-Fi, tāpat kā iepriekš, nav visur pieejami. Ne tikai ciematos, bet pat lielākajās pasaules pilsētās ir virkne vietu, kur nav 3G, 4G un 5G pārklājuma, un darbojas tikai superlēns EDGE un 2G vai vispār nav savienojuma. Neatkarīgi no tā, vai tie ir tīkla pārslodze, aparatūras vai ISP problēmas, mēs joprojām saskaramies ar grūtībām piekļūt internetam vismaz dažas reizes gadā. 2024. gadā tas šķiet kaut kas nereāls.
3. Reklāmas nosūtīšana
Reklāmas vajā lietotājus visur: pakalpojumā YouTube, interneta pārlūkprogrammās, mobilajās lietojumprogrammās, operētājsistēmās un pat bloķēšanas ekrānos. Tā kā Microsoft atrod jaunus veidus, kā ievietot reklāmas operētājsistēmā Windows, un spēļu uzņēmumi nopietni izpēta iespēju ievietot reklāmas tieši spēlēs, reklāmu bloķēšanas rīki var maz palīdzēt.
4. Divi cilvēki vienlaikus nevar piezvanīt viens otram
Pārsteidzoši, bet 2024. gadā joprojām nav iespējams izveidot savienojumu, ja lietotāji vienlaikus zvana viens otram. Abi saņems atbildi, ka numurs ir aizņemts. Tieši tāds pats kā pirms 20 gadiem.
5. Iekārtu pārkaršana
Tā kā ražotāji cenšas iespiest arvien lielāku veiktspēju būtībā vienā un tajā pašā formas faktorā, jautājums par ierīces pārkaršanu paliek aktuāls. Neatkarīgi no tā, vai ir tās budžeta ierīces vai dārgi flagmaņi, nekas nav pasargāts no pārkaršanas. Viss tāpēc, ka dzesēšanas sistēmas būtībā ir tādas pašas kā iepriekš.
6. Avārijas un nāves zilie ekrāni
Droši vien katrs datoru lietotājs ir pazīstams ar to, ka lietojumprogrammas vai visa OS ik pa laikam sasalst. Jūs vai nu tiekat izmests uz darbvirsmas bez jebkāda paskaidrojuma, vai arī tiekat sagaidīts ar zilu nāves ekrānu (BSOD) ar nejaušu kļūdas kodu, tekstu, kas vispār nav noderīgs. Šī mūsu datoru darbība lielākoties ir palikusi nemainīga, kopš tie kļuva populāri pirms aptuveni 20 gadiem Iespējams, ka datora aparatūra ir kļuvusi modernāka, taču tā nav pasargāta no neregulārām fatālām kļūdām.
7. Ierīču remonta nepieciešamība
Pat šodien, izņemot dažus nišas zīmolus, no tālruņa vai klēpjdatora nevar gaidīt augstu modularitāti. Un tas, ko var salabot, bieži ir pārāk dārgi. Faktiski iekārtu remonts ir kļuvis vēl grūtāks nekā pirms 20 gadiem.
8. Standarta kabeļi un viss
Visbeidzot, pēdējā problēma ir tāda, ka, tāpat kā pirms 20 gadiem, viss aprīkojums ir savienots ar fiziskiem kabeļiem. USB ieviešana noteikti ir pozitīva lieta, taču tā ir radījusi arī jaunu pretrunīgo USB ātrās uzlādes standartu un datu pārraides ātruma haosu.