Publicitātes foto

8 jautājumi, kurus sev uzdot pirms mūzikas instrumenta iegādes 0

Daudzi cilvēki, īpaši tie, kam patīk instrumentālā un akustiskā mūzika, vēlas iemācīties spēlēt kādu mūzikas instrumentu, taču šaubās, jo nezina, ar ko sākt.  Pirms tiek apgūts kāds mūzikas instruments, ir tas jāizprot – kāda ir tā specifika, kam tas piemērots, kādas īpašības tam piemīt, kā ar to rīkoties.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Labā ziņa – kad esat pieaudzis, izvēlēties mūzikas instrumentu ir vieglāk, jo Jūs zināt savu mūzikas gaumi, Jums pieejams plašs iespēju klāsts. Lai padarītu šo izvēli vienkāršāku, esam apkopojuši 10 jautājumus, kurus sev uzdot pirms mūzikas instrumenta iegādes!

1. Kāda mūzika man patīk?

Šis varētu likties pašsaprotams jautājums, taču tas nav tik vienkārši. Tas, kāda mūzika Jums patīk, jāapdomā ļoti rūpīgi un uzmanīgi, jo no tā atkarīgs, vai Jums patiks izvēlētā instrumenta pielietojums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Daži instrumenti ir daudzpusīgāki nekā citi, piemēram, vijole iederas vairākos žanros, kamēr instrumenti, kas līdzīgi pēc uzbūves un spēlēšanas principiem, kā kontrabass vai čells, ierobežos Jūs vairāk.

2. Kādās situācijās un kur es vēlos spēlēt?

Pirms iegādājaties mūzikas instrumentu, apdomājiet, kādam mērķim Jūs to iegādājaties – profesionālai spēlēšanai vai tikai hobija līmenim. Padoms – ja esat mazāk sabiedrisks, labākā izvēle noteikti ir klavieres. Tās skan labi arī tad, ja tiek spēlētas solo, turklāt kalpo ne tikai kā instruments, bet arī kā lielisks un gaumīgs interjera elements.

3. Kāds ir man pieejamais budžets?

Lielāko daļu instrumentu var iegādāties dažādos cenu diapazonos, taču jārēķinās ar faktu, ka ir instrumenti, kas ir ļoti lēti vai tieši pretēji  – daudz dārgāki par citiem. Izlemiet, cik esat gatavs tērēt mūzikas instrumenta iegādē, un tad no plašā mūzikas instrumentu tirgus atlasiet tos instrumentus, kas atbilst Jūsu noteiktajai cenai.

Esiet uzmanīgs un nepārmaksājiet – ienāciet interneta veikalā 220.lv, kur pieejami mūzikas instrumenti un audio tehnika dažādām gaumēm plašā cenu diapazonā!

4. Cik daudz vietas esmu gatavs veltīt uzglabāšanai?

Jāņem vērā, ka mūzikas instrumenti ir dažādi – augsti, zemi, plati, šauri, gari, īsi utt. Katram instrumentam ir specifisks veids, kādā tas jāuzglabā, taču, neatkarīgi no tā, vai tas jāuzglabā īpašā iepakojumā vai uz stingras virsmas, pirms iegādes Jums noteikti jāsaprot, vai Jums ir vieta, kur to novietot.

Reklāma
Reklāma

Ja dzīvojat vienistabas dzīvoklī, diez vai Jums ir papildu vieta, kur novietot, piemēram, klavieres.

5. Kā es apgūšu instrumenta spēli?

Ne visus instrumentus iespējams apgūt pašmācības ceļā, tādēļ jāapdomā arī tas, kā Jūs to apgūsiet – mācoties mūzikas skolā vai, piemēram, ar privātskolotāja palīdzību?

Ja izlemsiet iegādāties specifisku instrumentu, visticamāk, pats to nevarēsiet apgūt, turklāt pastāv iespēja, ka Jums tuvumā nebūs neviena, kas varētu ar to palīdzēt. Tas, protams, nenozīmē, ka nebūs iespēju apgūt izvēlēto instrumentu, taču Jums jābūt gatavam veltīt vairāk laika un tērēt vairāk naudas, lai sasniegtu mērķi.

6. Cik daudz laika esmu gatavs veltīt?

Ikviens mūzikas instruments prasa milzīgu laika ieguldījumu, īpaši, ja vēlaties kļūt par patiešām izcilu spēlētāju, taču, tā kā instrumenti ir daudz un dažādi, katram ir arī savas prasības. Ja vien neesat gatavs ieguldīt neskaitāmas stundas, lai apgūtu pāris notis, izvēlieties tehnikas ziņā vienkāršāku instrumentu, piemēram, ģitāru vai saksofonu.

7. Kādas ir manas fiziskās īpašības?

Ja nevarat pacelt neko smagu, čells vai kontrabass noteikti nebūs labākā izvēle, jo būs nepieciešams spēks, lai tos pārnēsātu. Ja Jums nav veselas plaušas, noteikti nedodiet priekšroku pūšamajiem instrumentiem, kas rada pamatīgu slodzi elpvadu sistēmai.

Ja Jums ir kāda rokas trauma, Jums nederēs trombons, kas var Jūsu esošo traumu padarīt nopietnāku. Tā var turpināt nepārtraukti..

Protams, ja Jums ir milzīga vēlēšanās un gribasspēks, par spīti fiziskajai pusei Jūs varat izvēlēties to, kas Jums patīk vislabāk, taču esiet uzmanīgs un rūpējieties par sevi un savu veselību!

8. Vai es vēlos spēlēt un dziedāt vienlaicīgi?

Ja paralēli instrumenta spēlei vēlaties arī dziedāt, mēs iesakām kādu no klasiskajiem instrumentiem – klavieres vai ģitāru, īpaši, ja vēlaties to darīt solo. Protams, daudzi lieliski mūziķi ir pavadījuši sevi arī ar citiem instrumentiem, taču klavieres un ģitāra spēj nodrošināt gan skaņas pilnību, gan diapazonu un elastību, kas labi pavada ikviena cilvēka balsi.

Apdomājiet iepriekš minētos jautājumus un Jums noteikti izdosies iegādāties labāko. Lai labi skan!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.